С голове на Мане, Салах и Фирмино "Ливърпул" пречупи "Борнемут"

Ливърпул" не намалява оборотите в последния месец и записа нова победа след убедителна игра. Червените се затвърдиха в топ 4 след успех с 3:0 над "Борнемут", който дойде с голове на трите звезди в атаката на тима Садио Мане, Мохамед Салах и Роберто Фирмино.

Юрген Клоп направи само една промяна от състава, който победи "Манчестър сити" в Шампионската лига в средата на седмицата. Капитанът Джордан Хендерсън се завърна на мястото на Джеймс Милнър в средата на терена.

Само седем минути бяха нужни на червените, за да поведат с гол на Мане. Сенегалецът първо стреля с глава, а Бегович спаси, но при добавката "черешките" нямаха шанс.

За Мане това беше 44-и гол във Висшата лига, с което той еднолично стана сенегалецът с най-много попадения в Премиършип, изпреварвайки Демба Ба.

Преди началото на срещата бяха почетени жертвите от "Хилзбъро", след като в неделя се навършват 33 години от трагедията, взела живота на 96 души.

До края на първата част гостите не направиха нищо интересно пред вратата на Лорис Кариус, а "Ливърпул" пропусна да удвои преднината си. Централният нападател на гостите Джърмейн Дефоу беше тотално изолиран, като през първото полувреме игра само три пъти с топката.

През втората част "Ливърпул" стигна и до втори гол, вкаран от Салах. Египтянинът, който попадна сред шестимата номинирани за играч на сезона във Висшата лига, се разписа след центриране на Трент Александър-Арнолд. Нападателят стреля параболично с глава и прехвърли Бегович – 2:0.

С попадението си Салах достигна бройката от 30 гола във Висшата лига и по този начин стана първия африканец с подобно постижение. Във всички турнири през сеозна Салах има 40 попадения, като в историята на "Ливърпул" само още двама играчи – Роджър Хънт (1961-62) и Йън Ръш (1983-84 и 1986-87).

Салах бележи 40-ия си гол от началото на сезона.

Малко след гола на Салах отличен шанс пропусна и Роберто Фирмино, чийто удар беше избит от голлинията. Все пак в последната 90-а минута нападателят с №9 също се разписа след подаване на Окслейд-Чембърлейн.

С успеха "Ливърпул" запазва третото място и събра 70 точки. "Борнемут" е 11-и с 38.