"Байерн" разгроми "Борусия" (Мьонхенгладбах) в първия мач след спечелването на титлата

Новият стар шампион на Бундеслигата "Байерн" (Мюнхен) не сваля темпото дори и след спечелването на титлата за шеста поредна година. В първия си двубой след гарантирането на златните медали баварците разгромиха "Борусия" (Мьонхенгладбах) с 5:1, независимо че гостите отбелязаха първия гол.

Срещата предложи много нападателен футбол и много положения, като "Байерн" игра освободен от всякакво напрежение.

В двубоя "Байерн" завърши с 93.9% точни подавания, с което постави и рекорд в Бундеслигата, откакто подобни изчисления се правят в германския футбол.

Юп Хайнкес даде шанс на футболисти, които имаха по-малко минути напоследък като Никлас Зюле, Себастиан Руди, Хуан Бернат и Сандро Вагнер и те не го разочароваха.

Йосип Дърмич изведе гостите от Мьонхенгладбах напред в деветата минута, но до почивката Сандро Вагнер се разписа два пъти след подавания на Томас Мюлер. Таранът вкара в четвърти пореден мач в Бундеслигата, като за него това е най-добро постижение в кариерата.

След подновяването на играта Тиаго Алкантара направи резултата 3:1 в 51-ата минута, а 17 по-късно се разписа и Давид Алаба. Любопитното е, че австриецът отбеляза първия гол в своята кариера с десния си крак в Бундеслигата.

Крайният резултат на "Алианц арена" оформи Роберт Левандовски в 82-ата минута. Той се появи от пейката и не пропусна да се разпише.