Шестото място на "Арсенал" е под заплаха след загуба от "Нюкасъл"

Неубедителното представяне на "Арсенал", който редува силни с колебливи прояви, продължи със загуба от "Нюкасъл" като гост. "Артилеристите" поведоха с 1:0, но допуснаха пълен обрат на "Сейнт Джеймсис парк".

Поражението е 11-о за "Арсенал" през сезона, като тимът записа най-слабия си сезон по този показател от шест години насам. Заради поражението шестата позиция на лондончани е под заплаха. Тимът има 54 точки, а "Бърнли", който е седми, е само с две по-малко.

За "Нюкасъл" победата е четвърта поредна като домакин във Висшата лига, а "свраките" нямат загуба на "Сейнт Джеймсис парк" в шест поредни срещи. За последно тимът на Рафаел Бенитес загуби на 27 декември от "Манчестър сити".

В 14-ата минута Александър Лаказет изведе "артилеристите" напред след точно изпълнение след пас на Обамеянг.

До края на първата част "Нюкасъл" успя да изравни чрез Айозе Перес. Испанският нападател се разписа след подаване на Деандре Йедлин при бърза контраатака.

След почивката "Арсенал" игра слабо и не успя да отправи нито един точен удар към вратата на домакините. Съставът на Арсен Венгер не беше на висота и в 68-ата минута "Нюкасъл" се възползва, когато Мат Ричи вкара втори гол.