"Голдън стейт" отново победи с лекота "Сан Антонио", "Маями" бързо приземи "Филаделфия"

Шампионът на НБА "Голдън стейт уориърс" постигна втора убедителна победа срещу "Сан Антонио спърс" в първия кръг на плейофите. След като спечелиха първата среща със 113:92, този път "войните" се наложиха със 116:101.

"Сан Антонио" се представи доста по-добре, отколкото в първата среща, когато нито веднъж не беше начело в резултата. "Шпорите" спечелиха първата четвърт с 25:23, а в края на втората част стигнаха до най-голямата си преднина - осем точки при 53:45.

По-голямата класа на "Голдън стейт" обаче си каза думата през второто полувреме. Шампионите вкараха 19 от първите 24 точки след почивката и поведоха с 66:58. Ламаркъс Олдридж вкара девет поредни точки за минута и половина и отново изведе тексасци напред при 67:66.

"Сан Антонио" обаче не успя да издържи на темпото на "Голдън стейт". "Войните" влязоха с аванс от пет точки в последната четвърт, в която не оставиха никакви шансове на съперника. Разликата достигна до 19 точки, преди "шпорите" да я свалят до 15 във финалните секунди.

Кевин Дюрант (вдясно) вкара 23 точки за победата на шампионите

Кевин Дюрант и Клей Томпсън отново бяха най-полезни за победата на шампионите. Дюрант завърши с 32 точки, шест борби и шест асистенции. Томпсън отбеляза 31 точки и добави пет асистенции. Андре Игуадала се отличи с 14 точки, седем борби и пет асистенции, а Джавел Макгий и Дейвид Уест се отчетоха с по десет точки.

За "Сан Антонио" Олдридж изигра много силен мач и завърши с 34 точки, 12 борби и три асистенции. Пати Милс добави 21 точки, Руди Гей и Пау Гасол записаха по 12, а Мани Джинобили - 10.

Стрелбата от тройката се оказа ахилесовата пета на "шпорите". Те отбелязаха само четири от 28-те си стрелби от далечно разстояние, докато баскетболистите на "Голдън стейт" бяха точни при 15 от своите 31 опита.

Следващите два мача от серията са в Сан Антонио - на 19 и 21 април. При необходимост от пети мач двата отбора ще се завърнат в Оукланд.

През изминалата нощ се изигра още един мач от плейофите. "Маями хийт" наигра "Филаделфия 76" със 113:100 като гост и спря устрема на "сиксърс", които завършиха редовния сезон с 16 поредни победи и спечелиха разгромен успех със 130:103 в първия двубой от серията.

Дуейн Уейд изигра страхотен мач и поведе "горещите" към победата с 28 точки за 26 минути. Той се включи от пейката и вкара 11 от 16-те си стрелби от игра, като добави седем борби, три асистенции и две откраднати топки.