"Торонто", "Бостън" и "Ню Орлиънс" поведоха с 2:0 в плейофите на НБА

Торонто раптърс", "Бостън селтикс" и "Ню Орлиънс пеликанс" направиха голяма крачка към втория кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация (НБА), след като поведоха с 2:0 победи в своите серии.

"Торонто" надигра "Вашингтон уизърдс" със 130:119 у дома, "Бостън" спечели второто си домакинство срещу "Милуоки бъкс", а "Ню Орлиънс" постигна втора победа като гост в интригуващия сблъсък с "Портланд трейл блейзърс".

Демар Дероузън изравни личния си рекорд в плейофите, след като отбеляза 37 точки в коша на "Вашингтон". Той вкара три тройки от шест опита и 11 от 17-те си стрелби за две точки и добави пет борби и четири асистенции.

Плеймейкърът на "Торонто" Кайл Лаури имаше лоша вечер като стрелба и пропусна седем от осемте си изстрела зад дъгата, но се отчете с 13 точки, 12 асистенции и седем борби. Центърът Йонас Валанчунас беше отличен под двата коша и завърши с 19 точки и 14 борби при 73% успеваемост в стрелбата. Много силно включване от пейката направи Си Джей Майлс, който вкара четири тройки от шест опита и записа 18 точки за 22 минути.

"Вашингтон" отбеляза първия кош в мача, но това се оказа единственият случай, когато столичани бяха напред в резултата. "Торонто" отвори разлика от 22 точки още в първата четвърт и съумяха да я контролират до последната четвърт.

"Вълшебниците" направиха силна серия в началото на заключителната част и осем минути преди края на мача съкратиха разликата до пет точки при 103:108. Домакините обаче много бързо успяха отново да я увеличат до 20 точки, след което спокойно доиграха двубоя.

Джон Уол се отличи с 29 точки, девет асистенции и четири борби за "Вашингтон", а петимата играчи, които влязоха от пейката на гостите, отбелязаха цели 63 точки. Брадли Бийл, Маркийф Морис и Марчин Гортат обаче бяха голямото разочарование в състава. Те комбинираха едва 15 точки при 16 пропуска от 22 стрелби от игра.

"Бостън" също спечели с лекота втория си мач срещу "Милуоки". "Келтите" поеха водачеството в резултата от средата на първата четвърт и не го изпуснаха до края. Те поддържаха разликата около 10 точки, а в последната част авансът им достигна 20.

Джейлън Браун беше най-резултатен за победители с 30 точки. Страхотен мач изигра и другият гард - Тери Розиър, който завърши с 23 точки при 57% успеваемост в стрелбата, осем асистенции и три борби. Маркус Морис се включи от пейката с 18 точки, Ал Хорфорд се отчете с 16, а Грег Монро и Шейн Ларкин добавиха съответно 12 и 11.

В състава на "Милуоки" Янис Андетокумбо отново беше над всички с 30 точки при стрелба 13 от 17, девет борби и осем асистенции. Крис Мидълтън също беше отличен в атака, като вкара четири тройки от шест опита и общо 10 от 14-те си стрелби от игра, за да завърши с 25 точки.

"Елените" завършиха с по-висока успеваемост в стрелбата от игра - 59.7% срещу 53.3% за "Бостън". Гостите обаче направиха цели десет грешки повече и вкараха само седем от 17-те си изстрела от наказателната линия.

В единствения мач от Западната конференция, който се игра през изминалата нощ, "Ню Орлиънс" нанесе много тежък удар срещу "Портланд" след втора победа като гост. Двубоят беше много интригуващ, като премина през 14 обрата в резултата, а най-голямата разлика беше 11 точки.

Тя беше в полза на "Ню Орлиънс" и дойде в средата на третата четвърт. "Пеликаните" дълго време водеха, но три минути и 20 секунди преди края "блейзърс" обърнаха резултата - 100:99. Три поредни тройки - на Никола Миротич, Джру Холидей и Раджон Рондо, все пак решиха мача в полза на гостите.

Холидей изигра един от най-силните си двубои в плейофите, като завърши с 33 точки, девет асистенции и три борби. Антъни Дейвис записа дабъл-дабъл от 22 точки и 13 борби, Миротич добави 17 точки и осем борби, а Рондо остана много близо до трипъл-дабъла след 16 точки, десет борби и девет асистенции.

Звездите на "Портланд" Деймиън Лилард и Си Джей Маколъм бяха най-резултатни за своя отбор, но отново бяха обезличени в големи периоди от мача. Лилард вкара само един от седемте си опита от тройката и завърши със 17 точки. Маколъм отбеляза 22 точки, но пропусна 12 от 21 стрелби от игра.