"Дунав" взе първа победа от два месеца в очакване на 270 хил. лева от общината

Дунав" се пребори за първата си победа в Първа лига от близо два месеца. Отборът от Русе стигна до 1:0 срещу "Локомотив" (Пловдив) в среща от група В в осмицата.

Ценния гол вкара Исмаил Иса в 28-ата минута.

С успеха си "Дунав" събра 25 точки и остава последен в групата на две зад "Етър". Тимът от Велико Търново спечели с 4:2 срещу "Септември".

"Дунав" изигра добре мача и се възползва от неубедителното представяне на "Локомотив". В 28-ата минута след центриране от ляво Иса се измъкна между двама защитници и засече, за да даде преднина на отбора си.

След почивката домакините имаха възможност да удвоят, но след удара на Юлиян Ненов топката срещна гредата. В добавеното време Бирсент Карагерен получи втори жълт картон и беше изгонен.

Победата е първа за "Дунав" след серия от шест загуби и едно равенство. Тя идва в часовете след информацията, че общината в Русе за втора година ще отпусне 270 хил. лева за футболния клуб.

"Етър" спечели с 4:2 срещу "Септември"