"Байерн" се развихри след почивката за 25-а победа от началото на сезона

Шампионът в Бундеслигата "Байерн" (Мюнхен) постигна 25-а победа в първенството, след като надигра с 3:0 "Хановер" като гост. Успехът обаче не дойде толкова лесно, след като и трите попадения на "HDI арена" паднаха след почивката.

Точни за баварците Томас Мюлер, Роберт Левандовски и Себастиан Руди.

След поражението от "РБ Лайпциг" през март, "Байерн" вече е в серия от четири поредни победи и се намира в отлична форма. Баварците играха и с голяма част от резервите си, заради предстоящия полуфинал в Шампионската лига срещу "Реал" (Мадрид).

Дебют в Бундеслигата направи централният защитник Ларс Лукас Май, който игра 90 минути. Роденият през 2000 г. германец се представи на ниво, играейки до опитния Жером Боатенг.

След първо полувреме без голове Юп Хайнкес пусна на почивката Томас Мюлер, който замени Робен. Капитанът на баварците се нуждаеше само от 12 минути, за да успее да се разпише. Хуан Бернат центрира хубаво отляво и Мюлер прокара топката под плонжа на вратаря Чаунер.

В 67-ата минута на терена се появи и Левандовски и шест минути по-късно полякът също отбеляза. Руди центрира от корнер, нападателят с №9 се оказа непокрит около точката на дузпата и с глава прати топката в мрежата – 2:0.

За Левандовски това беше гол №179 в Бундеслигата, с което той се изравин със Щефан Кунц на седмото място във вечната ранглиста листата на реализаторите.

Дебютантът Ларс Май поздравява автора на първия гол Томас Мюлер.

Третият гол в срещата падна в 89-ата минута и беше дело на Руди. Той получи хубаво подаването от Мюлер и отбеляза своето първо попадение с екипа на баварците.