Ансамбълът спечели сребро в многобоя от Световната купа в Баку

Българският ансамбъл спечели сребърен медал в многобоя от четвъртия кръг на Световната купа по художествена гимнастика, който се провежда в Баку. Гимнастичките записаха втори подиум за сезона след победата в София в първия кръг.

Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова завършиха със сбор от 38.400 точки. В петък българките изиграха силно съчетания с пет обръча и получиха 21.400 точки. Днес обаче те допуснаха грешка и бяха оценени само със 17.000 точки за изпълнението си с три топки и две въжета.

Кирякова, която влезе в титулярния състав на мястото на контузената Теодора Александрова, изпусна топка извън полето и доиграха съчетанието с резервен уред. Оценката им все пак беше достатъчна за второто място в крайното класиране.

Италия спечели златните медали със сбор от 40.650 точки, а Япония допълни с 36.550 точки. Италианките записаха втора победа в Световната купа след тази Пезаро във втория кръг и трети подиум след третото място в София. Японките се качиха на подиума за втори път след среброто в "Арена Армеец".

В индивидуалния многобой Катрин Тасева се класира четвърта, а Боряна Калейн - девета. Мария Сергеева донесе четвърта победа на Русия от четири състезания, след като получи 69.050 точки за изпълненията си.

Украинката Влада Николченко взе среброто със сбор от 67.550, а Анастасия Салос от Беларус допълни подиума с 66.550 точки. Тасева остана на 1.900 точки от бронзовия медал. Калейн завърши със сбор от 62.850 точки.

Финалите на отделните уреди в индивидуалното състезание и при ансамбалите са в неделя.