"Реал" се класира на трети пореден финал в Шампионската лига след зрелищно равенство с "Байерн"

Реал" (Мадрид) продължава курса към защита на трофея в Шампионската лига, след като се класира за финала в трета поредна година. Европейският шампион в последните две издания стигна до мача за трофея, след като завърши наравно 2:2 с "Байерн" (Мюнхен) у дома в полуфинал реванш. Благодарене на успеха си в първия мач на "Алианц арена" с 2:1 и общ резултат 4:3, испанците продължават напред.

Карим Бензема се превърна в големият герой за "Реал" като вкара и двата гола. Французинът влезе в петицата на най-добрите реализатори в турнира с попаденията си в 11-ата и 46-ата минута. "Байерн" откри чрез Кимих още в третата минута, а в 63-ата Хамес върна надеждите на гостите, но те нямаха сили за повече.

Реваншът на "Сантяго Бернабеу" беше много динамичен и предложи опасни положения и пред двете врати. Кейлор Навас и Свен Улрайх обаче се представиха отлично. С по-големите пропуски обаче се отчете "Байерн", който отправи и повече точни удари - осем срещу едва три за "Реал".

Във втори пореден мач Кристиано Роналдо не се разписа, след като отново не беше на познатото си ниво. В края на първата част и претенции за дузпа на "Байерн" бяха подминати.

"Байерн" поведе още в третата минута, след като както и в първия мач Йошуа Кимих вкара ранен гол. Крайният защитник на баварците се озова в непосредствена близост до вратата и от няколко метра нямаше как да сгреши.

След центриране от десния фланг топката се отклони в Корентен Толисо и попадна на крака на Кимих. Той стреля мощно и преодоля Навас – 0:1.

За Кимих това беше четвърти гол в тазгодишното издание на Шампионската лига. Защитникът се разписа и на "Алианц арена", когато откри в седмата минута.

Кимих открива на "Алианц арена".

Европейският клубен шампион успя да отговори бързо и не позволи ранният гол да се отрази на играта му. "Реал" се нуждаеше от осем минути, за да възстанови равенството, като то стана факт след попадение на Карим Бензема.

В 11-ата минута Марсело центрира отляво, французинът беше оставен непокрит и изравни. Бензема отбеляза своя 54-и гол в Шампионската лига, с което се нареди на пето мясото във вечната ранглиста. Пред него са единствено Кристиано Роналдо (120), Лионел Меси (100), Раул Гонсалес (71) и Рууд ван Нистелроой (56).

Бензема изравнява в 11-ата минута.

Последваха интересни моменти и пред двете врати, след като съперниците заложиха на открит футбол. "Реал" не се притесняваше да атакува, а основна заплаха беше Марсело. Все пак защитата на "Байерн" се справи и баварците отговориха с две чисти положения за гол.

Първо Роберт Левандовски беше спрян от Навас със страхотно спасяване с крак, но топката остана в наказателното поле на домакините. Мюлер я подаде на Хамес, а бившият играч на "Реал" от два метра стреля високо и много неточно.

В края на първата част дойде и най-спорният момент в срещата. След центриране на Кимих отдясно, топката срещна ръката на Марсело в наказателното поле, но реферът Джунейт Чакър прецени, че дузпа няма.

Ситуацията на "Байерн" се влоши в началото на втората част, след като "Реал" поведе в резултата секунди след подновяването на играта. Толисо сгреши, връщайки неразчетено към вратаря Улрайх, топката мина под плонжа на германеца и за Бензема беше елементарно да вкара на празна врата.

Бензема вкарва вторият гол за "Реал".

За пръв път от февруари 2014 г. французинът успя да вкара два гола в един мач в Шампионската лига. За последно това му се беше случило срещу "Шалке".

Ранното попадение, което "Реал" отбеляза принуди "Байерн" да се хвърли в атаки в следващите минути. Навас трябваше да се намесва решително след удар на Алаба и се справи. Баварците заиграха вабанк и това им се отплати в 63-ата минута, когато равенството беше възстановено.

Хамес Родригес беше най-съобразителен в наказателното поле и с удар по земята с десния крак вкара на отбора, от който играе под наем в "Байерн". Колумбиецът стана седмия играч на "Реал", който има голова за тима и срещу него.

Битката беше жестока.

До края на мача се игра изцяло пред вратата на Кейлор Навас, но костариканският вратар заслужи много висока оценка. Той беше много сигурен, когато трябваше да спира удари, да пресича извеждащи подавания или да се намесва при цетрирания.

Драмата можеше да стане още по-голяма, ако поне при един от шансовете си "Байерн" се беше възползвал. Своите моменти имаха Левандовски, Томас Мюлер и Матс Хумелс, но всеки от тях пропусна. Централният защитник беше много близо след удар с глава, а в края на терена влязоха и Сандро Вагнер и Хави Мартинес, които да помагат с високия си ръст.

В последната секунда Томас Мюлер се размина с едно цетриране и сложи край на надеждите на гостите.

Въпреки натиска на германците "Реал" издържа и стигна до финалния мач, където ще чака победителя от двойката между "Ливърпул" и "Рома" (5:2 след първия мач). Финалният двубой е на 26 май в Киев.

В последните две години "Реал" победи "Атлетико" и "Ювентус" във финалите, а през 2014 г. отново надви градския си съперник.

Рейтинг: 1979 Неутрално

Тази вечер доказа правилото, че не винаги във футбола по- добрия печели. Байерн беше по- добрия отбор, но късмета и Кейлор Навас им попречиха да достигнат финала. Макар и да съм фен на Реал не мога да не съжаля баварския колос.

4. 4 Профил на palav_nik
    palav_nik
    Рейтинг: 3767 Неутрално

Жалко за баварците. Никакъв късмет нямаха.

Рейтинг: 4963 Неутрално

Баварската машина се омаза в мадридски гел и превъртя ремъците...

7. 7 Профил на spring_va
    spring_va
    Рейтинг: 410 Неутрално

До коментар [#3] от "zle_platen_trol":

Плюс две чисти спестени дузпи за Байерн.

8. 8 Профил на postmodernity
    postmodernity
    Рейтинг: 442 Неутрално

От фен на Байерн.
    Тази година за всичко сме си виновни само ние. Мисля, че Улрайх си плю на кариерата.
    Но за разлика от предишния мач, тази вечер гледахме голям Байерн. Просто Нико Ковач трябва да направи тотално обновяване.

Рейтинг: 587 Неутрално

Съжалявам за Байерн, но глупавата грешка за втория гол на Реал, както и недадената дузпа по-рано повлияха на крайния резултат.

11. 11 Профил на Wornoxmaniak

До коментар [#3] от "zle_platen_trol":Плюс две чисти спестени дузпи за Байерн.

До коментар [#7] от "spring_va":

И от първия мач 3, демек 3+2= на цели пет ....

VD
  13. 13 Профил на Pandipool
    Pandipool
    Рейтинг: 592 Неутрално

Байерн надигра Реал! Липсата на Робен си каза думата- друго щеше да е с още едно бързо крило! Левандовски безличен, а Мюлер не знам как го държат в Байерн.
    Имаше и спестена дузпа за ръка на Марсело.
    Като цяло Байерн имаха ужасно много положения и сами са си виновни, че не ги вкараха. Много нелепа грешка на вратаря. Балко за баварците, но това е положението..

14. 14 Профил на betona
    Рейтинг: 2095 Неутрално

ето това е голямиа футбол!!!! ето разат туй футбуло е наи голямиа спрот!!!!! никои не е по голем от спрота.

15. 15 Профил на 3аНиЗа
    3аНиЗа
    Рейтинг: 1995 Неутрално

Наивен "Байерн" срещу опитната машина на "Реал" и един нечовечен вратар.

Коментиране на анализираното, вече...
  16. 16 Профил на vagabond66
    vagabond66
    Рейтинг: 1265 Весело

Му-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха!!!!
    Ако някой си е мисли, че "белите галеници" няма да отидат на финал,.
    сега, че страда!

17. 17 Профил на spring_va
    spring_va

До коментар [#11] от "Wornoxmaniak":

Знам, че си сляп, когато авантите са в твоя полза. Не си мерило.

18. 18 Профил на postmodernity

На кого не, орни, на Реал ли? Добре, че Марсело е циркаджия.
    Ама и вие ми гледате едни мачове. На ракии мачове не се гледат. Във всякакъв смисъл на думата.

19. 19 Профил на Darth Plagueis
    Darth Plagueis
    Рейтинг: 3665 Неутрално

До коментар [#13] от "Pandipool":

Робен когато и да се разкара от баварците, все ще е късно.

Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕК
  20. 20 Профил на VD
    VD

Де късмет да беше играл Робен, един финт дето всеки го знае и нищо повече.

VD
  21. 21 Профил на vagabond66
    vagabond66

До коментар [#2] от "badboy":

Какви вратари ве гонят вас бе?
    Съдийската колегия отново се " изтропа" в най-важният момент!

22. 22 Профил на galactico
    galactico
    Рейтинг: 425 Неутрално

Голям мач на Байерн. И в двата мача баварците бяха по добрият отбор и незаслужено отпаднаха. Несвирената дузпа срещу Марсело, грешката в защита на Байерн за втория гол и куп пропуски в нападение решиха мача в полза за Реал.

23. 23 Профил на Wornoxmaniak
    Рейтинг: 906 Неутрално

До коментар [#17] от "spring_va":

Аз съм най-големото мерило. Експерт номер 1.
    Байерн с тези сакати нападатели нищо нямаше да направи.
    А този РЕАЛ ще се запомни с много!
    3ти пореден финал при жестока конкуренция и 6 отбора хвърлили повече пари за я вземат тази купа и пак не могат. Сити са с милиард и половина за трансфери. Ами ПСЖ.

Легай си.

24. 24 Профил на kirilspasov
    kirilspasov
    Рейтинг: 248 Неутрално

Този мач доказа, защо швабите са големи... Голямо БРАВО за представянето им днес... Смачкаха ги, но това е футбола... Задава се интересен финал...

25. 25 Профил на Wornoxmaniak

До коментар [#11] от "Wornoxmaniak":На кого не, орни, на Реал ли? Добре, че Марсело е циркаджия.Ама и вие ми гледате едни мачове. На ракии мачове не се гледат. Във всякакъв смисъл на думата.

13!!!

Тук чета за някакви неотсъдени дузпи, за които така и не съм разбрал кога са се случили. Видях как един играч на Байерн тупна като камък в наказателното без да го бутнат и как топката се удари в ръката на Марсело извън наказелното. Чак някакви оптимисти видели по 2-3 дузпи. Не са ли 10 дузпи, да не би въпросният форумен колега да е объркал бройката, или не брои нарушенията извън наказателното на Реал Мадрид за дузпи?

Поздравления за Байерн Мюнхен и неговите фенове. Баварците показаха отлична игра и сме да твърдя, че и в двата мача надиграха Реал Мадрид. Може би биха били по-силни с този или онзи, но всичко е минало вече. Достойно представяне на германците и се надявам скоро пак да играем в турнира. Футболът е игра на голове, а Реал Мадрид си вкараха техните положения.

"Виж, приятелю, на този свят има два типа хора - тези със заредените пистолети и тези, които копаят. Ти копаеш!"
  27. 27 Профил на galapagas
    galapagas
    Рейтинг: 1815 Неутрално

Дузпа срещу Реал на полуфинал - да, ама друг път!

28. 28 Профил на glatzial
    glatzial
    Рейтинг: 497 Неутрално

В тоя спорт трябва да се въведе "орлово око". Бива аванта за белите, но нарочно изнесена ръка в наказателното, прекъсваща центриране, да е корнер ми идва в повече. Тия съдии дето седят зад аутлинията са абсолютно безмислени. Иначе Байерн сами си отпаднаха.

Но 13 е нарисувана.

По-добре да си здрав и богат,отколкото беден и болен.
  30. 30 Профил на Юмрукчал
    Юмрукчал
    Рейтинг: 318 Неутрално

Реал Мадрид е най-великият футболен клуб, като успехи, в историята на човечеството.

До коментар [#24] от "kirilspasov":

Да наричаш Байерн "шваби", е все едно да наричаш "Ботев" Пловдив, например, "шопи".

33. 33 Профил на Pandipool
    Pandipool

До коментар [#20] от "VD":

То всеки знае, че при корнер Реал търсят Рамос. Ето, че тази вечер двама го пазиха и пак успя да нанесе удар. Не е само да знаеш! :)

Всеки го знае Робен, ама почти всеки път номерът му минава. Робен гледа позицията на краката на противника и точно тогава сменя посоката и стреля. Не знам дали знаеш, но Робен е един от най-бързите футболисти.

Мисълта ми беше, че щеше да е друго, ако имат още едно бързо крило!

34. 34 Профил на Незнайко в Слънчевия град

Шест "черно-бели" титли през 60-те години на миналия век, в условията на режима на Франко, когато са били "отборът на властта"...
    Велико...

35. 35 Профил на Pandipool
    Pandipool
  36. 36 Профил на von_seeckt
    von_seeckt
    Рейтинг: 1329 Неутрално

Байерн толкова си могат, да печелят титли в едно супер слабо немско първенство.

37. 37 Профил на Pandipool
    Pandipool

Байерн рядко правят такива грешки в отбрана, камо ли две в два поредни мача. Ако това не е късмет, не знам.. Тотално надиграване и толкова пропуски. Това просто не бяха те. Отделно и няколко контузии.. Жалко наистина. Заслужаваха.

Истината е, че Реал изградиха доста стабилен и силен отбор! На всяка позиция имат топ играчи. Като добавим към всичко това и огромния късмет, който ги съпровожда и ето, че нещата се нареждат.

38. 38 Профил на von_seeckt
    von_seeckt

Байерн рядко правят такива грешки в отбрана, камо ли две в два поредни мача. Ако това не е късмет, не знам.. Тотално надиграване и толкова пропуски. Това просто не бяха те. Отделно и няколко контузии.. Жалко наистина. Заслужаваха.Истината е, че Реал изградиха доста стабилен и силен отбор! На всяка позиция имат топ играчи. Като добавим към всичко това и огромния късмет, който ги съпровожда и ето, че нещата се нареждат.
    —цитат от коментар 37 на Pandipool

Тотални глупости! От5 години насам това със сигурност е най слабият отбор на Реал и въпреки това безпроблемно отстраниха Байерн

39. 39 Профил на Rodrigo
    Rodrigo
    Рейтинг: 236 Неутрално

За 180 минути в Мюнхен и Мадрид, на баварците не им бяха дадени ПОНЕ 3 чисти дузпи. За 180 минути, немският отбор категорично надиграваше в поне 80% от времето своя опонент и накрая отпадна. Като бялата гной надали има друг отбор в този турнир, чийто късмет буквално да се сипе с каруцата в последните години. То не бяха голове от засади, смешни дузпи, спестени срещу тях такива, спестени картони за техни играчи, пресилени за опонента.

Но така е по-добре. Карма винаги има и е по-добре да се активира на самия финал - там боли най-много.

40. 40 Профил на Pandipool
    Pandipool

До коментар [#38] от "von_seeckt":

Най-слабия отбор на Реал? Днес, че не играха на нивото си, не играха, но това твърдение е просто смешно!

41. 41 Профил на glatzial
    glatzial

До коментар [#40] от "Pandipool":

какво му обясняваш - с фен се не спори :)

42. 42
    ****

Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше обидни или нецензурни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.

43. 43 Профил на von_seeckt
    von_seeckt

До коментар [#38] от "von_seeckt":Най-слабия отбор на Реал? Днес, че не играха на нивото си, не играха, но това твърдение е просто смешно!Безпроблемно отстранили Байерн? Абе пич, ти гледа ли мача? 22 удара, 10 точни, 60% владение на Барнабеу. Ти като фен на Реал кажи ми, че не настръхва нон стоп по време на мача. Та те едва дишаха. Видя ли Варан след края на мача как се строполи на земята и колко дълбоко си поемаше дъх?
    —цитат от коментар 40 на Pandipool

Въобще не е смешно. В лигата Реал са едва трети, купата и нея не я спечелиха, предния кръг Ювентус ги смачка насред Мадрид. Не съм фен на Реал, а на Атлетико.

44. 44 Профил на von_seeckt
    von_seeckt

Проблемът на Байерн е , че са стиснати и не купуват добри футболисти. Днес след мача Хайнкес се заоплаква, че нямал с кого да засили нападението. И е прав, имат един само Ливандовски. Онзи шут Вагнер въобще не го броя.

45. 45 Профил на emil
    emil
    Рейтинг: 1198 Неутрално

Голям мач!

За съжаление един от двата отбора трябваше да отпадне, но в това е силата на спорта.

ДЕПУТАТИТЕ ГЛАСУВАЛИ ПРОТИВ ВОЛЯТА НА 2.5 МИЛИОНА БЪЛГАРИ ГЛАСУВАЛИ С "ДА" НА РЕФЕРЕНДУМА СА ЕДНИ ПРЕВРАТАДЖИИ. ТЕ ВЕЧЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТ САМО СЕБЕ СИ.

Рейтинг: 389 Неутрално

Според скромното ми мнение, тази година Европа ще има нов шампион - Ливърпул! След финала в Киев ще се убедите, че голям футбол се получава и с по-малко пари!

48. 48 Профил на Brasil
    Brasil
    Рейтинг: 299 Неутрално

Ще продължавам да го пиша всеки път, когато видя философи, мразещи Реал в червата поради една или друга причина - колкото и да се пените, за ваша радост и за мое съжаление няма да сме живи да видим как ще короноват Реал за отбор №1 и на 21 в. Това е положението.

49. 49 Профил на Lazar Petrov
    Lazar Petrov
    Рейтинг: 593 Неутрално

До коментар [#47] от "aloiziii_moro6ek":

Тази година Реал не купи никой, а продаде играчи за 130 млн. а Ливърпул хвърли над 200 млн. Наистина ще видим как класата се изправя срещу парите

До коментар [#49] от "Lazar Petrov":

Каква "класа", бе Лазаров, или имаш предвид съдийската класа?! Докато не се въведат видеоповторенията и продължават да ги разминават при жребия с Барселона, така ще е. Последните три години, като започнеш от четвърфиналите, полуфинали и финали няма мач който да не е осран, послан съдийски.... На финал да не се свири метър засада, да вкараш гол и да станеш шампион?!

Стената на срама: Топ 10 на руските тролове във Форума - von_seeckt, Шопов, Julian Mall, Nada Tomba, WWW, Taiga, Нормален гланц, Али Ибн Абдул Обстул Бей, Divi filius, qwerty 500....

До коментар [#32] от "Незнайко в Слънчевия град":

Тц... Швабия е историческа област на територията на днешна Бавария... Примера ти е хубав, но неверен... По удачно би бил примера, все едно да нарека Левски София "шопи" ... Половин България така им вика... Защо не направи същата забележка на тези, които казват" баварците"..

54. 54 Профил на VD
    VD

За какво пари говоришшшш , защо първо не се запознаеш с нещата ??? Я ми изброй за последните четири години Реал кои играчи е купил, моля ?