Гол в 116-ата минута прати "Марсилия" на първи европейски финал от 14 години

С гол на Роландо в 116-ата минута, дошъл след грешно съдийско отсъждане за корнер, "Олимпик" (Марсилия) отстрани "Ред бул" (Залцбург) и се класира за финала в Лига Европа.

Френският тим загуби реванша в Австрия с 1:2, но с общ резултат 3:2 се класира за петия си европейски финал и първи от 2004 г. В опит да спечели втория си европейски трофей след Шампионската лига през 1993 г. "Марсилия" ще се изправи срещу "Атлетико" (Мадрид), който елиминира "Арсенал" в другия полуфинал.

Финалът в Лига Европа е на 16 май в Лион.

След първото полувреме, в което защитата на "Марсилия" действаше стабилно и уверено отблъскваше натиска на "Залцбург", домакините откриха резултата в 53-ата минута. Амаду Хайдара премина на скорост покрай няколко играчи на гостите и с външен фалц насочи топката в близкия долен ъгъл.

В 65-ата минута австрийците стигнаха до второ попадение и изравниха общия резултат. Буна Сар изпрати топката в собствената си врата след опит за удар на Ксавер Шлагер.

Малко след това "Марсилия" беше близо до отбелязването на решително попадение на чужд терен. Удар на Флориан Тувен обаче срещна гредата.

В 87-ата минута се стигна до спорна ситуация, при която гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Дуйе Чалета-Цар, но главният съдия Сергей Карасев остави играта да продължи.

"Залцбург" стоеше по-добре в първото продължение и в 99-ата минута се добра до възможност за трети гол. Чалета Цар стреля с глава след центриране от корнер, но вратарят Йоан Пеле направи страхотно спасяване с една ръка.

Двубоят се насочваше към дузпи, когато в 116-ата минута грешно съдийско решение доведе до корнер за "Марсилия". Димитри Пайе центрира, а влезлият като резерва Роландо от въздуха насочи топката в долния десен ъгъл на Александър Валке.