"Левски" отпразнува юбилея на Георги Аспарухов с обрат от 0:2 срещу "Ботев" пред камерна публика

Левски" отпразнува юбилея на Георги Аспарухов с обрат срещу "Ботев" (Пловдив) пред малко повече от 2000 зрители на "Герена". В деня, в който се навършиха 75-годишни от рождението на легендарния нападател, сините спечелиха с 3:2, след като губеха с 0:2 до 70-ата минута.

Сините излязоха с голяма част от резервите си и отстъпиваха игрово в голяма част от мача. "Ботев" вкара два гола в рамките на три минути през първото полувреме, а след почивката пропусна отличен шанс да реши мача.

Две попадения на Паулиньо и гол от спорна дузпа на Ривалдиньо обаче донесоха обрат и три точки, с които "Левски" направи решителна крачка към третото място в крайното класиране.

Тимът на Делио Роси събра 60 точки след 33-ия си двубой в Първа лига. Преди последните си три мача за сезона сините водят с пет точки пред "Берое", който е с мач по-малко - срещу "Верея" в неделя, и с 11 точки пред "Ботев".

С мисъл за финала за Купата на България срещу "Славия" на 9 май "Левски" започна мача в състав Николай Кръстев, Ивайло Найденов, Холмар Ейолфсон, Аймен Белаид, Афонсо Фигейредо, Нелуц Рошу, Васил Панайотов, Антъни Белмонт, Жерсон Кабрал, Станислав Иванов и Габриел Обертан.

В "Ботев" имаше някои принудително промени. Титуляри започнаха вратарят Даниел Кайзер и полевите играчи Филип Филипов, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Тодор Неделев, Фелипе Бризола, Серкан Юсейн, Диого Кампос, Жоао Пауло и Стивън Петков.

"Ботев" откри резултата в 31-ата минута. "Левски" сбърка при разиграването на топката. Марин пресече и направи 60- метров пробив до наказателното поле на сините, след което подаде вляво към Жоао Пауло. Бразилецът стреля с левия крак по диагонала и успя да намери далечния ъгъл.

Само две минути по-късно гостите удвоиха аванса си. "Канарчетата" разигра добре по десния фланг, Бризола се измъкна технично от бранител и от аутлинията центрира към Петков, който не остави шансове на вратаря Кръстев с удар от воле от седем-осем метра.

В 62-ата минута централният нападател на "Ботев" имаше чудесен шанс да реши мача с трети гол. Той получи подаване от Бризола пред вратарското поле, но позволи топката да му бъде избита.

В 64-ата минута Пауло беше сменен от Лъчезар Балтанов, а пет по-късно Неделев напусна терена със съмнения за тежка контузия. Вместо него в игра се появи Дуде Ндонгала. "Левски" направи две смени още на почивката - Ривалдиньо и Паулионьо замениха Иванов и Оберта и точно двамата бразилци донесоха обрата.

В 70-ата минута Кабрал задържа добре отдясно и пусна много хубав извеждащ пас към Рошу. От аутлинията румънецът върна назад към Паулиньо. Бразилецът беше оставен абсолютно непокрит и имаше време да си нагласи топката и да я изпрати във вратата.

Шест минути преди края на редовното време реферът Стефан Апостолов отсъди дискусионна дузпа за доста леко падане на Паулиньо. Топката беше избита от краката на бразилеца, който след това се строполи на тревата след контакт с Филип Филипов. Ривалдиньо застана зад бялата точка и изравни - 2:2.

В 90-ата минута "Левски" стигна до пълен обрат. Кайзер спаси удар на Карбал, но топката попадна в Паулиньо, който с чудесен шут от движение с левия крак успя да намери горния ляв ъгъл на вратата.

Коментари (54)
  1. 1 Профил на Неизвестен извършител
    Неизвестен извършител
    Рейтинг: 752 Весело

Пък букитата изобщо не предлагаха "пълен обрат", или "голове над 2.5 за домакин"...

2. 2 Профил на xkz38522096
    xkz38522096
    Рейтинг: 270 Неутрално
  3. 3 Профил на Fred
    Fred
    Рейтинг: 2245 Неутрално

Естествено че дузпа, има ли мач в който съдиите да не са подложили едно рамо на "Левски"?

Политкоректостта е Гестапо за Истината
  4. 4 Профил на Без коз
    Без коз
    Рейтинг: 948 Весело

Пак бразилци в обектива. Стана здрав мач.

Народ, който избира корумпирани, самозванци, крадци и предатели, не е жертва! Съучастник е !

До коментар [#4] от "Без коз":

За който иска да гледа българи си има други стадиони. И в Англия не е много по-различно, между другото.

7. 7 Профил на nema_labavo
    nema_labavo
    Рейтинг: 1491 Неутрално

—цитат от коментар 4 на Без коз

Голмайсторите са бразилци, но все пак имаше четирима наши на старта. Хич не е малко на днешно време.

8. 8 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4319 Неутрално

С оглед на играта до 60-тата минута въобще не вярвах,че може дори да изравним!Атрактивен мач!

9. 9 Профил на nwj49315903
    nwj49315903
    Рейтинг: 1575 Неутрално

Здрав мач се получи и най-вече второто сините търсеха победата неистово.
    Само Левски!

10. 10 Профил на Без коз
    Без коз
    Рейтинг: 948 Неутрално

До коментар [#7] от "nema_labavo":

Не го казвам с лошо...дреме ми кой играе :) Мен никой не ме пита,вярвам в качествата на Роси и морално го подкрепям.

11. 11 Профил на abdulhazred
    abdulhazred
    Рейтинг: 737 Неутрално

Разходите по провеждането на срещата със сигурност надхвърлят приходите от тези 1-2 хил билета.

Как ли върви изплащането на сектор Кабрио?

—цитат от коментар 5 на neut

Все още не е сигурно. Предстоят трудни мачове. Не е сигурна и победата във финала за Купата на България. Необходимо е най-вече сериозно отношение, запазване на ритъма и настроението. Неприятните спомени от едни мачове със "Славия", "Берое" и "Черно море" могат да бъдат поучителни и полезни.

14. 14 Профил на nema_labavo
    nema_labavo

До коментар [#10] от "Без коз":

И аз никак с лошо, просто уточнявам. Все пак у нас имаме отбор само с един Дяков в него, та за това. Четирима си е успех. Иначе в историята си Левски е играл с единадесет юноши, единадесет собствени футболисти. Това си е част от историята

Рейтинг: 1575 Весело

Малко по-добре от емблемата на покойника.

17. 17 Профил на nema_labavo
    nema_labavo

До коментар [#13] от "zhivko6461":

Е това е истината, неприятните спомени. Само като се сетя за 2013 и тръпки ме побиват. Но дано на футболистите това не им тежи. Все пак всички са други, дано в мача за купата са на висота.

18. 18 Профил на nema_labavo
    nema_labavo
    Рейтинг: 1491 Весело

До коментар [#9] от "nwj49315903":Съдията и той неистиво търсеше как да свирне дузпичка за Левски и усилията му се увенчаха с успех. Иначе наистина стана много приятен за гледане мач.
    —цитат от коментар 15 на spring_va

И ти неистово с едни твои колеги, все търсите под вола теле.

19. 19 Профил на nwj49315903
    nwj49315903

До коментар [#15] от "spring_va":

Дузпа имаше и на предишният мач на Ботев, но и тя не помогна;)
    Колкото и да ви е неприятното в края на сезона Левски започна да играе футбол а едни други си уволниха треньора преди "юбилея".

20. 20 Профил на georgi nikolov
    georgi nikolov
    Рейтинг: 645 Неутрално

С този обрат Левски се върна към най-добрите си традиции. С прословутият левскарски дух да гони победата до дупка.
    Само ЛЕВСКИ, Обичаме те!

21. 21 Профил на Без коз
    Без коз

Иванов,моля Ви се! "Топката беше избита от краката на бразилеца, който след това се строполи на тревата след контакт с Филип Филипов."
    Вие гледахте ли мача? Поне запис гледахте ли?
    Бразилеца РИТНА ТОПКАТА по посока на вратата и канарчето го ритна без топка! БЕЗ ТОПКА!

22. 22 Профил на spring_va
    spring_va

До коментар [#19] от "nwj49315903":

Не ми е неприятно, дори напротив. При Роси Левски все повече заприличва на добър отбор, такъв какъвто му приляга да бъде. Дузпичката си беше жив подарък, която спомогна много за осъществяването на пълния обрат. Хайде поне веднъж си свалете сините очила, бре маа'му стара. Отделен е въпроса защо в този си състав, Ботев не ви вдигна на четворка.

23. 23 Профил на spring_va
    spring_va

До коментар [#21] от "Без коз":

Правиш ли разлика между посягане, изритване, събаряне и строполяване, или само когато ти е изгодно? Ситуацията бе всичко друго, но не и дузпа.

24. 24 Профил на zle_platen_trol
    zle_platen_trol
    Рейтинг: 2025 Неутрално

Много хубав мач и страхотна победа. Май, че започва да си личи труда на Делио Роси. Дано е така. Шапки долу и за Ботев Пловдив. Дузпата беше пресилена и мача трябваше да завърши наравно.

25. 25 Профил на Darth Plagueis
    Darth Plagueis
    Рейтинг: 3755 Неутрално

До коментар [#22] от "spring_va":

Разбира се. Принципно, в наказателното футболисти на Левски могат да бъдат ритани без топка и това не е дузпа.
    Това е част от правилника на Гела.

Евродепутати от ГЕРБ, БСП и ДПС искат отпадане на мониторинга от ЕК
  26. 26 Профил на nwj49315903
    nwj49315903

Ок слагаме си червено-оранжевите очила, съдията през целия мач подкрепяше Левски и на края му се отдаде възможност да свири дузпа, която обърна мача, а Ботев услужливо не пожела да зашие четворка на сините защото Стивън Петков е левскар. Е така дано ми сложиш + моля.

27. 27 Профил на Darth Plagueis

До коментар [#23] от "spring_va":

Аз правя. Само че футболният правилник не прави. Според него е важно дали има контакт, и ако има - кой е играл с топката. От разни философии може да се интересуват подлогите на Домуса в БФС, че да си имат оправдание, когато им свирят дузпи на тях.

28. 28 Профил на stedim
    stedim
    Рейтинг: 2601 Неутрално

Хубавото е,че можем и да обръщаме мачове. Дано срещу "Славия" да не се наложи. Да започнем добре и да ги довършим.

29. 29 Профил на Darth Plagueis

До коментар [#26] от "nwj49315903":
    И освен това сме си купили съдията в мач, в който излизаме с резервите...

30. 30 Профил на abdulhazred
    abdulhazred

До коментар [#11] от "abdulhazred":Изплащането на сектора върви със сисурност с по-високи темпове от плащането на една емблема! 🤣
    —цитат от коментар 12 на vassilun

Заради неплащане на дългове, оригиналното ЦСКА беше извхърлен от А група и игра в аматьорските дивизии, Локо СФ също.

Така че всеки фен на Левски би трябвало живо да се интересува дали отбора му генерира печалба и с какви пари си плаща заемите, май бяха 4-5 млн лв към НАП и над 12 млн за сектор Кабрио, без да се броят задължения към бивши футболисти и треньори.

Тиквата няма да е вечно на власт и някой ден сметката ще трябва да се плати.

31. 31 Профил на Darth Plagueis

До коментар [#30] от "abdulhazred":
    Не беше заради неплащане на дългове. Даже собствената си бивша история не знаете.

32. 32 Профил на bat_plamen
    Рейтинг: 4319 Любопитно

До коментар [#12] от "vassilun":

+++++++++++++++++++++++++++
    Изплащането на една емблема може да стане само ,ако Мутро-Ганчев направи як ДДС- удар и успее да задели едни 8 милиона/цитирам по памет/ от това!Ама нали е мутро-борец и затова ТОЙ не знае да да ДАВА ,а само да ВЗЕМА!!!!!!

33. 33 Профил на nema_labavo
    nema_labavo

Сектор Кабрио е дълг към частна фирма, има си ред как се плаща. А Локо Сф и ЦСКА ги изхвърлиха, щото фалираха и не плащат на държавата. И да Локо Сф не припозна някой си, а си играе там където трябва. Като толкова те е еня за стадионите, кажи новото ЦСКА направи ли тоалетни или е още химическата схема?

34. 34 Профил на spring_va
    spring_va

До коментар [#27] от "Darth Plagueis":

Каква подлога съм аз на Думуса, бре, Токмакчиев? Ходил съм на един техен мач през живота си. Миналата седмица писах точно по темата за Лудогорец след мача им с Верея.

По темата:

Къде е контакта за нарушението ми обясни? Контакта, който нарушава равновесието на Паулиньо и го събаря в наказателното. При посягането на Филипов има някакъв мижав допир в лакътя, това ли е контакта, който подкосява бразилеца и благодарение на който дузпата според теб в абсолютна?

35. 35 Профил на Darth Plagueis

До коментар [#34] от "spring_va":

Еми е тука - на 1:14, съвсем ясен удар с крак. Не знам да е разрешено. Колкото за подлогите, нямах предвид теб, достатъчно ясно го написах, но нямам и против да се самоприпознаваш.

36. 36 Профил на С С К
    С С К
    Рейтинг: 1117 Неутрално

До коментар [#26] от "nwj49315903":И освен това сме си купили съдията в мач, в който излизаме с резервите...