"Лудогорец" вдигна седмата поредна титла след зрелищно равенство с "Левски"

Лудогорец" отпразнува седмата поредна титла в Първа лига, след като вдигна трофея в последното си домакинство за сезона. Тимът от Разград, който си осигури златните медали на 29 април, завърши наравно 2:2 с "Левски" в завързан мач.

Клаудиу Кешеру изведе "Лудогорец" напред с 26-ия си гол през сезона. Той се разписа от дузпа в началото на мача. След почивката "Левски" изравни с точен удар на Прохазка, но пет минути преди края Аймен Белаид си отбеляза автогол. Сините обаче отказаха да се предадат и в 88-ата минута Жерсон Кабрал донесе точката на гостите от София.

Равенството позволи на "Левски" да увеличи преднината си пред "Берое" на три точки. Сините заемат третото място, което дава право на участие в бараж за Лига Европа. До края на сезона остават два мача, в които "Левски" играе дерби с ЦСКА и после гостува на "Верея", а "Берое" приема шампионите и гостува на "Българска армия".

Три дни след инфарктната загуба с дузпи във финала за Купата на България от "Славия", "Левски" излезе с много променен състав. Титулярните си места запазиха Божидар Митрев, Роман Прохазка, Давид Яблонски, Иван Горанов и Габриел Обертан. Вместо наказаните Жорди Гомес, Холмар Ейолфсон и Хали Тиам пък излязоха Ивайло Найденов, Васил Панайотов и Нелуц Рошу.

"Лудогорец" игра с малко промени, като почивка получи капитанът Светослав Дяков, а Якуб Шверчок остана на пейката. Атаката на шампионите водеха Клаудиу Кешеру, Вандерсон и Върджил Мисиджан. Сред титулярите се завърна и Марселиньо.

Още в петата минута "Лудогорец" поведе след грешка на "Левски" в защита. Натанаел се разходи между трима в жълти екипи и влезе в наказателното поле, където беше препънат от Яблонски, а съдията Георги Кабаков отсъди дузпа.

Кешеру застана зад топката и с хладнокръвен удар в долния ляв ъгъл на Божидар Митрев отбеляза. Вратарят на "Левски" се хвърли в грешния ъгъл.

До почивката "Лудогорец" беше по-активният отбор, като вкара и още един гол, но той беше отменен заради засада. "Левски" се отчете само с един опасен изстрел на Станислав Костов.

През втората част темпото спадна, като "Лудогорец" започна да си почива в движение. Влияние оказаха и смените на Димитър Димитров, който пусна на терена по-рядко играещия Цветомир Панов, както и дебютиращият Доминик Янков. При "Левски" те обаче свършиха работа, след като на терена се появи Ривалдиньо.

В 73-ата минута "Левски" изравни след хубава комбинация между Ривалдиньо и Обертан. Тя изведе Роман Прохазка в наказателното поле и словакът не сгреши – 1:1.

Последните 10 минути бяха много интересни, като и двата отбора се хвърлиха в атака, което зарадва публиката. Първо в 85-ата минута "Лудогорец" отново излезе напред в резултата след нова грешка на гостите.

Натанаел центрира остро отляво, а Аймен Белаид в опит да изчисти си вкара автогол. Бранителят плонжира, топката се отби в гредата и падна зад голлинията.

Въпреки това "Левски" не се отказа и три минути по-късно отново изравни. Голът беше дело на Жерсон Кабрал, но по-голяма роля изигра резервата Паулиньо. Бразилецът атрактивно преодоля Натанаел и намери съотборника си, който с плътен изстрел изравни – 2:2.