"Бостън" започна с убедителна победа срещу "Кливланд" във финала на изток (видео)

Бостън селтикс" влезе с убедителна победа финала в Източната конференция в НБА. "Келтите" стигнаха до гръмкото 108:83 срещу "Кливланд кавалиърс".

Домакините започнаха отлично oпита си да стигнат до големия финал в НБА за пръв път от шампионския сезон 2009-2010. С представянето си те дадоха заявка за реванш срещу "квавалерите", от които загубиха с 1:4 победи в същия етап преди година.

"Бостън" изигра мача по впечатляващ начин и не остави възможности за съперника си. Още през първата част домакините натрупаха огромна преднина, надминала 20 точки.

През по-голямата част от оставащото време те поддържаха аванса си от около това ниво. На почивката "Кливланд" губеше с 35:61, като това е най-големият пасив на почивката за звездата Леброн Джеймс в мач от плейофите в НБА.

Джеймс игра малко повече от 36 минути и приключи двубоя с 15 точки, седем борби и девет асистенции.

Трима играчи на "Бостън" завършиха с повече от 20 точки - Джейлън Браун (23), Маркъс Морис (21) и Ал Хорфърд (20). За "Кливланд" най-резултатен стана Кевин Лав със 17.

"Бостън" ще опита да се възползва от втория си домакински мач и психологическото предимство, което взе, за да увеличи преднината си. След това идва ред на двубои в залата на "Кливланд".

Шампионът "Голдън стейт" и "Хюстън" играят във финала на Западната конференция.