"Дунав" и "Етър" направиха стъпка напред в борбата за спасението си в Първа лига

Дунав" и "Етър" направиха важни стъпки в борбата за запазване на елитния си статут. Те преодоляха първия кръг от баражите за разпределяне на местата от 11-о до 14-о и ще играят един срещу друг в пряк дуел за оцеляване.

"Дунав" мина безпроблемно за 3:1 срещу "Витоша" и с 4:1 общ резултат постигна целта си. "Етър" се наложи с 1:0 срещу "Пирин" като гост и също постигна втора победа.

Мачът в Русе не предложи почти никаква интрига. Домакините, които си бяха осигурили гол преднина още при гостуването в Бистрица преди няколко дни, вкараха три гола до почивката. Бирсен Карагарен се разписа в 22-ата и 30-ата минута и даде солиден аванс на русенци.

Четири минути преди края на първата част точен беше и Васил Шопов, след като беше изведен сам срещу вратаря.

След почивката гостите от Бистрица останаха с човек по-малко заради червен картон на Румен Гьонов. Въпреки това те се активизираха и благодарение на Стефан Христов с точно изпълнена дузпа в 85-ата минута стигнаха до почетно попадение.

"Етър" спечели след зрелищен гол на Аласана Мане в началото на второто полувреме.