"Бостън" спечели и втория мач срещу "Кливланд" въпреки 42 точки на Леброн Джеймс

Бостън селтикс" използва домакинското си предимство във финалната серия на Източната конференция в НБА, след като спечели и втория мач в своята зала "Ти Ди гардън". "Келтите" се справиха с "Кливланд кавалиърс" със 107:94, за да запишат осма поредна у дома в плейофите. Дотук във фазата на елиминациите "Бостън" няма загуба в собствената си зала.

Двубоят беше изключително драматичен и до средата на третата четвърт "кавалерите" водехa в резултата, но тогава започна обратът на домакините. Те вкараха общо 59 точки през второто полувреме, с 20 повече от съперниците си, което се оказа и решаващо за крайния изход.

Над всички в мача беше Леброн Джеймс, който затвърди невероятната форма, в която се намира. Крилото на "Кливланд" записа "трипъл-дабъл" - 42 точки, 12 асистенции десет борби за 38 минути на паркета.

Джеймс поведе "кавалерите" с невероятна първа четвърт, в която вкара 21 от всичките 27 точки на отбора си. Крилото реализира осем от 13-те си стрелби и беше 4/7 от зоната за три точки.

Устремът на Джеймс обаче беше спрян във втората четвърт, когато трябваше да напусне за кратко заради контузия. Той получи много тежък удар в главата от Джейсън Тейтъм, докато играчът на "Бостън" опитваше да открадне топката. Джеймс отиде в съблекалнята, но след две минути се завърна на паркета, въпреки че от лекарския щаб на "кавалерите" съобщиха за леко разтежение в областта на врата.

В момента, когато Джеймс напусна игра, "Кливланд" водеше с 47:36, а на почивката резултатът беше 55:48 в полза на гостите.Обратът започна в третата четвърт, когато при аванс от 61:52 за гостуващия тим "Бостън" реализира седем безответни точки, за да скъси изоставането си само до две.

За пръв път "Бостън" поведе при 74:71 и до края не изпусна инициативата.

Много силен мач направи Джейлън Браун, който отбеляза 23 точки. Тери Розиър добави 18, а центърът Ал Хорфърд се отчете с "дабъл-дабъл" - 15 точки и десет борби. Маркъс Смарт завърши с 11 точки, девет асистенции, пет борби и четири откраднати топки.

За "Кливланд" освен Джеймс на ниво беше Кевин Лав, който завърши с 22 точки и 15 борби. Единственият друг баскетболист на "кавалерите", който достигна до двуцифрен точков актив, беше Кайл Корвър с 11 точки.

Серията се мести в Охайо, където предстоят две домакинства на "Кливланд". Следващият двубой е в събота, а за финалите в НБА ще се класира отборът, който пръв спечели четири срещи.