"Хюстън" изравни "Голдън стейт" с впечатляваща победа

Хюстън рокетс" постигна разгромна победа със 127:105 срещу шампиона "Голдън стейт уориърс" и изравни резултата след първите два мача от финала в Западната конференция на НБА. "Ракетите" преглътнаха разочарованието от предишния двубой (106:119) и показаха защо бяха най-добрият отбор през редовния сезон.

За разлика от мач №1, в който Джеймс Хардън вкара 42 точки и направи повече дрибъли от Кевин Дюрант, Стеф Къри и Клей Томпсън взети заедно, този път тексаският тим заложи на много по-голям баланс в атака и това даде резултат.

Петима играчи на "Хюстън" завършиха с двуцифрен точков актив. Хардън имаше доста проблеми със стрелбата и пропусна 12 от 15-те си опита от тройката, но успя да запише дабъл-дабъл от 27 точки и 10 борби. Другият лидер в тима - Крис Пол, също изпитваше трудности в атака. Той вкара една тройка от пет опита и пропусна осем от 14-те си стрелби от игра, като завърши с 16 точки, шест асистенции, четири борби и три откраднати топки.

Основният резервен гард на "ракетите" - Ерик Гордън, и крилата Пи Джей Тъкър и Тревор Ариза бяха големите звезди на вечерта. Гордън вкара шест тройки от девет опита и завърши с 27 точки. Тъкър беше точен при пет от шестте си стрелби от далечно разстояние и добави 22 точки, седем борби, четири асистенции. Ариза се отличи с 19 точки, шест асистенции, четири борби и две откраднати топки.

"Ако играем по този начин, можем да победим всеки отбор навсякъде, по всяко време", заяви старши треньорът на "Хюстън" Майк Д'Антъни.

"Хюстън" спечели всяка една от отделните четвърти, а в един момент разликата достигна цели 29 точки. Играчите на "Голдън стейт" бяха равностойни в първите 12 минути, в които имаше шест смени на водачеството и пет равенства. Във втората четвърт обаче домакините натрупаха двуцифрен аванс, а след почивката разликата нито веднъж не падна под десет точки.

Кевин Дюрант вкара 38 точки за "Голдън стейт". Стеф Къри и Клей Томпсън обаче комбинираха само 24. "Хюстън" беше наясно, че трудно ще спре Дюрант и концентрира усилията си върху това да ограничи максимално градовете на съперника.

Това даде резултат и Къри и Томпсън пропуснаха 20 от 30-те си стрелби от игра. Къри вкара 16 точки, но беше точен само при един от осемте си опита от тройката. Нито един от останалите играчи на шампионите не вкара повече от осем точки.

"Те искаха отчаяно победата и го показаха. Ние не - и се видя", каза старши треньорът на "воините" Стив Кър. Неговият отбор загуби втори мач от плейофна серия за пръв път от 2015 г.

Третият мач между "Голдън стейт" и "Хюстън" е в Оукланд в понеделник oт 3.00 ч. българско време. Във финала в Източната конференция "Бостън селтикс" води с 2:0 победи срещу "Кливланд кавалиърс" преди третия двубой, който е в неделя от 3.30 ч.