Джокович се събуди и стигна до мач с Нишикори на мастърса в Рим

Сръбският тенисист Новак Джокович се класира за първия си четвъртфинал в турнирите от АТП през сезона след победа в мастърса в Рим. Четирикратният шампион в надпреварата изигра силен мач и спечели с 6:1, 7:5 срещу Алберт Рамос-Винолас.

Джокович, който минава през труден период, побеждава в три поредни мача за първи път от Australian Open.

Серията идва във важен момент, тъй като му носи увереност и го изправя пред среща с Кей Нишикори. Японецът, който в предния кръг отстрани Григор Димитров, сега се справи с 6:1, 6:2 срещу Филип Колшрайбер.

Ако беше загубил, Джокович щеше да изпадне от топ 30 за първи път от близо 12 години.

Сърбинът започна силно мача си и поведе с 3:0 след ранен пробив. Малко след това той се възползва и от втората си възможност за пробив, за да стигне до 5:1. В следващия гейм той спаси възможност да бъде пробит и впоследствие спечели сета.

Във втория сет Джокович отново взе водещата роля след пробив за 3:2. Той сервираше за победата в мача при 5:4, но Рамос-Винолас съумя да изравни. Нов пробив даде възможност на сърбина отново да сервира за спечелването на срещата и този път той го направи с гейм на нула.

Джокович води с 12:2 победи в мачовете си с Нишикори.