Футболно зрелище в Рим изпрати "Интер" в групите на Шампионската лига

Голове, драма, дадена дузпа, отменена дузпа след видеоповторение, червени картони и "Интер" в Шампионската лига. Сезонът в Серия А завърши със зрелищен мач между "Лацио" и "нерадзурите" на "Олимпико".

"Интер" спечели след обрат с 3:2 в мач с огромен залог - влизане в групите на Шампионската лига.

Отборът от Милано се нуждаеше от задължителна победа, за да събере 72 точки с колкото е и "Лацио". "Римските орли" водеха с 2:1 до 78-ата минута и бяха на прав път, но след това съперникът им направи обрат и спечели.

С трите точки "нерадзурите" се изравниха с "Лацио", но победата им донесе предимство в преките двубои и натежа в крайното класиране. Отборът от столицата ще трябва да се задоволи с участие в Лига Европа.

Двубоят беше оспорван с много положения, като двата отбора имаха по няколко периода на разменено надмощие.

Началото беше за "Лацио", който след натиск успя да поведе. В деветата минута след силен удар топката срещна главата на Иван Перишич и промени пътя си, за да влезе във вратата на "Интер".

В 25-ата Сергей Милинкович-Савич стреля, но не успя да удвои, след като улучи греда. Малко по-късно Данило Дамброзио се възползва след разбъркване след ъглов удар и изравни.

В последните минути на първата част домакините направиха отлична бърза атака. Сенад Лулич изведе много добре Фелипе Андерсон, който се възползва и отново даде преднина на "Лацио".

В 72-ата минута съдията даде дузпа за "Интер" след игра с ръка, но използва видеоповторението и промени решението си. Четири по-късно той отново даде дузпа за гостите, но този път спорове нямаше и Мауро Икарди направи 2:2.

Секунди след това Лулич получи втори жълт картон и остави "Лацио" с човек по-малко. Пълният обрат дойде в 81-ата минута, когато след центриране Матиас Вечино с глава донесе победата на "Интер". До края "орлите" опитаха да вкарат, но без успех. При покачването на напрежението беше изгонен един от резервните футболисти на домакините - Патрик Габарон.