"Хюстън рокетс" се доближи на крачка от финала в НБА след драматична победа (видео)

Баскетболистите на "Хюстън рокетс" се доближиха на крачка от финала в НБА. Те спечелиха с 98:94 вълнуващия мач срещу "Голдън стейт уориърс" и поведоха с 3:2 победи във финала в Западната конференция.

"Ракетите", които са двукратен шампион (1994 и 1995 г.), се нуждаят от още един успех срещу шампиона, за да се класират за първия си финал в НБА от 23 години насам.

Ключова роля за победата имаше резервата Ерик Гордън. Той записа 24 точки, една асистенция и четири борби. Освен това открадна топката от съперника в последните секунди, за да подсигури успеха на отбора си.

Крис Пол допринесе с 20 точки, а Джеймс Хардън с 19 за победата. За "Голдън стейт" Кевин Дюрант стана най-резултатен с 29.

Това беше едва втората загуба за "воините" в мач номер 5 от плейофна серия от 2015 г. насам. Сега шампионите са поставени до стената и се нуждаят от две победи, ако искат да се класират за четвърти пореден финал в НБА.

Мачът беше вълнуващ и много оспорван. "Хюстън рокетс" започна добре и в средата на първата част поведе с 11 точки. Домакините бяха напред до почивката, когато съперникът успя да изравни за 45:45.

В началото на третата част шампионите за пръв път поведоха, а до края ѝ двата отбора си разменяха водачеството, без разликата да надхвърля три точки.

"Ракетите" отново поеха инициативата в четвъртата част и до края водеха. "Голдън стейт" два пъти в края съумя да се доближи на точка, не не и да изравни или да излезе напред.

Във финала в Източната конференция "Бостън селтикс" води с 3:2 срещу "Кливланд кавалиърс".