Ансамбълът по художествена гимнастика взе бронз в многобоя на европейското първенство

България спечели бронзов медал в многобоя при ансамблите на европейското първенство по художествена гимнастика в Гуадалахара, Испания. Възпитаничките на Весла Димитрова, които водеха след петъчния ден и се представиха много силно, този път допусна грешки на три топки и въжета.

Излизане на една от гимнастичките и на уред извън терена коства по-ниската оценка от 18.650, което доведе и до третото място. Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова събраха 41.750 точки. Титлата взе Русия с 43.625, а второто място завоюваха домакините от Испания със сбор 42.900.

В отборното класиране, което включва представянето на девойките индивидуално и ансамбъла при жените, България е трета (140.600).

Европейското първенство в Гуадалахара приключва в неделя с участието на Катрин Тасева и Невяна Владинова в многобоя при жените.