Йоахим Льов нарече загубата от Австрия смущаваща

Националният отбор на Германия загуби от Австрия за пръв път от 32 години и постави много въпроси с представянето си дни преди началото на световното първенство. Селекционерът на световните шампиони Йоахим Льов също е притеснене след поражението с 1:2.

"Загубата е смущаваща определено. Аз съм притеснен и разочарован, но не защото загубихме, а заради начина, по който това се случи. Грешките са изцяло наши, защото контролирахме мача и вместо да стане 2:0, ние оставихме Австрия да се върне в срещата", каза Льов.

Германия поведе още в 11-ата минута чрез Месут Йозил, а до края на първата част имаше още два добри шанса да вкара. След това обаче Австрия беше по-добрият отбор на терена и заслужено спечели. Едва в края на срещата германците отново си върнаха контрола, но стигнаха само до стихиен натиск.

"Не намерихме играта си и представянето ни беше разочароващо. Определено направихме много грешки и има много неща, към които имам забележки", каза още селекционерът.

Льов беше доволен единствено от представянето на Мануел Нойер, който се завърна на терена след дълго лечение на контузия. Вратарят изигра цял мач и нямаше голяма вина за попаденията на Австрия. Льов определи представянето му като задоволително.

"Най-важното е, че той няма проблеми след мача и не чувства болки. Това ми дава поводи за оптимизъм, че ще бъде на ниво за световното първенство", добави още треньорът на Германия.

Световните шампиони имат още една контрола, която е срещу Саудитска Арабия. На световното първенство тимът е в една група с Мексико, Швеция и Южна Корея.