Волейболистите завършиха турнира в Япония със загуба от Полша

© fivb.org

Мъжкият национален отбор по волейбол загуби и третия си мач от турнира в Япония, част от Лигата на нациите, отстъпвайки на световния шампион Полша. Българският тим загуби с 1:3 (21:25, 26:24, 18:25, 19:25) след голям брой грешки.

Както и в срещата с Италия в събота, възпитаниците на Пламен Константинов бяха на ниво само в определени моменти, но нямаха отговор на действията на поляците в голяма част от мача. Загубата е шеста за волейболистите в девет мача, което отрежда 11-о място на България.

Полша постигна осма победа и оглави класирането в Лигата на нациите с 23 точки.

Най-резултатен в мача беше Давид Конарски, който завърши с 18 точки, а Бартош Кволек добави 17. В българския тим с 15 се отчете Розалин Пенчев, а Боян Йорданов, който се завърна след контузия завърши с 13. Николай Пенчев добави 12.

Пламен Константинов отново направи промени в състава, като започна със Светослав Гоцев, Розалин Пенчев, Николай Учиков, Герги Сеганов, Николай Пенчев и Алекс Грозданов, а либеро беше Петър Каракашев. Опитните Виктор Йосифов и Теодор Салпаров получиха почивка.

Пламен Константинов отново направи промени.

© fivb.org

Първият гейм беше оспорван като до втората техническа пауза резултатът се движеше точка за точка. След това обаче поляците имаха контрол и го затвориха с 25:21. Във втората част българският тим се представи на ниво, но това беше единственият момент в мача, в който момчетата на Пламен Константинов имаха предимство.

След много обрати в крайна сметка България изравни. Това се дължеше и на влизането на Боян Йорданов, който смени Учиков и разнообрази атаката.

В третия гейм блокадата на Полша заработи, както и мощния начален удар. Конарски беше движещата сила на световните шампиони и те безпроблемно спечелиха третата част с 25:18.

Конснтантинов направи промени и за четвъртия гейм, но те бяха в самия край, когато грешките на Георги Сеганов зачестиха и на игрището влезе Добромир Димитров, както и крайният нападател Димитър Маринков.

Българската блокада не работеше в мача.

© fivb.org

Решаваща за изхода на мача се оказа разликата в блокадата. Полша завърши с 12 блокади срещу шест за България. Българският тим направи и 38 грешки.

През следващата четвърта състезателна седмица в Лигата на нациите България е домакин на Франция, Канада и Бразилия в зала "Конгресна" във Варна.