ЦСКА тръгна с успех в контролите след победа срещу "Етър"

ЦСКА се наложи с 2:0 срещу "Етър" в първата си приятелска среща по време на лятната подготовка. Червените стигнаха до успеха с головете на Енрике Рафаел.

В първия си мач начело на отбора Нестор Ел Маестро пусна като титуляри младите Ангел Лясков и Валентин Антов, както и новопривлечения бранител Стивън Перейра.

Тиаго Родригес имаше добра възможност да открие резултата в 22-ата минута след силен удар извън наказателното поле, но Христо Иванов спаси. Десет по-късно Кирил Десподов стреля от пряк свободен удар, но топката се отби в стената и премина встрани от вратата. До края на първата част възможност да отбележи имаше и Антов, който прати топката над вратата.

Ел Маестро направи шест промени за началото на втората част. В игра се появи новият вратар Данте Стипица, както и Енрике Рафаел.

Бразилецът, който беше привлечен за постоянно, вкара в 61-ата минута. Той беше точен с глава след центриране на Рубен Пинто.

Ел Маестро направи тройна смяна в средата на второто полувреме, като пусна Тонислав Йорданов, Иван Турицов и Никола Колев. Веднага след появяването си на терена Йорданов можеше да вкара красив гол, но топката се отби в горната греда. В 79-та минута Енрике отбеляза второто си попадение.