Кейн спаси Англия от провал на старта на световното с гол в последните секунди

Англия започна с очаквана, но много трудна и драматична победа участието си на световното първенство. В герой се превърна Хари Кейн, който вкара и двата гола за успеха с 2:1.

До 91-ата минута резултатът беше равен, но тогава нападателят на "Тотнъм" се разписа с глава.

Англичаните имаха много устремено начало и създадоха куп възможности през първото полувреме. Кейн даде преднина на отбора си в 11-ата минута, но след гол от дузпа Фержани Саси изравни. В края на първото и началото на второто полувреме англичаните имаха претенции за неотсъдени дузпи за поваляне на Кейн в наказателното поле.

След почивката воденият от Гарет Саутгейт отбор държеше инициативата, но не съумяваше да създаде достатъчно добри положения. В добавеното време Кейн беше оставен непокрит и с глава донесе важната победа за отбора си.

До момента никога английският отбор не беше вкарвал в добавеното време на мач от световно първенство. Кейн е първият играч от 2010 г. насам, който се разписва срещу двама вратари в един мач. Причината е контузията на Муез Хасен и принудителната му смяна с Бен Мустафа.

Начело в групата е Белгия след ударното си начало и успеха с 3:0 срещу Панама. В следващия кръг предстои двубой между Англия и Панама.

Мачът започна вихрено за английския отбор. Още до шестата минута воденият от Саутгейт състав пропусна две отлични възможности.

В 11-ата минута Хасен спаси след удар с глава на Джон Стоунс. Топката обаче попадна в Кейн, който отблизо даде преднина на отбора си.

Малко по-късно се наложи принудителната вратарска смяна в състава на Тунис. И след нея англичаните продължиха да атакуват. В 24-ата минута при поредната опасност Джеси Лингард не успя да отбележи.

Тунис извлече максимума от една от малкото си атаки. В 33-ата минута съдията даде дузпа за нарушение на Кайл Уокър. Саси изпълни точно и изравни.

До почивката Англия имаше още положения, пропуснати от Деле Али и Лингард. През втората част отборът им беше активен, държеше повече топката, но не успяваше да създаде опасности.

Драматичната развръзка дойде в добавеното време след центриране от ъглов удар. Тогава топката беше насочена към Кейн, който с глава вкара отблизо.