"Левски" започна подготовката с победа над "Хебър"

© Levski.bg

Левски" започна подготовката за новия сезон с победа в първата контрола. Сините се наложиха с 4:0 на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик над местния "Хебър". Силен мач за "Левски" направи Жорди Гомес, който беше замесен във всеки един от головете на отбора. Испанецът отбеляза две попадения и асистира за другите две на Серджиу Буш и Давид Яблонски.

Двубоят премина в бавно темпо, като играчите на "Левски" не срещнаха сериозна съпротива. Двата отбора изиграха две полувремена по 40 минути по настояване на треньорите си.

Юношата на "Левски" Атанас Кабов започна активно двубоя, като първата добра възможност за гол се откри пред него. Той проби отляво и стреля точно, но ударът му беше спасен от вратаря на "Хебър" Димитър Пангев.

В 18-ата минута "Левски" откри резултата. Обертан нахлу в наказателното поле отдясно и подаде към Гомес, който нямаше проблеми да отбележи от точката за изпълнение на дузпа. Три минути по-късно Буш удвои на празна врата след подаване на Гомес.

През втората част играчите на "Левски" контролираха играта, без да предприемат рискове. В 66-ата минута Яблонски отбеляза дежурния си гол. Чехът засече центриране на първа греда от корнер след центриране на Гомес. В края на двубоя испанецът вкара второто си попадение с хубав удар от границата на наказателното поле.

Подготовката на сините в Правец ще продължи до 5 юли. Следващите две проверки ще са на стадион "Георги Аспарухов" - на 27 юни със "Септември" и на 5 юли с украинския "Олександрия".

Днес сините научиха съперника си в първия квалификационен кръг в Лига Европа. "Левски" ще играе срещу "Вадуц" от Лихтенщайн, като възпитаниците на Роси са гости в първия мач. Двубоите са на 12 и 19 юли.

Съперник на "Левски" във втория кръг може да бъде "Жалгирис". Литовският тим ще се изправи срещу победителя от двойката "Биркиркара" (Малта) и "КИ Клаксвик" (Фарьорските острови).