© Яне Голев

Състезателката в планинското бягане Антония Григорова завърши седма в надпреварата Odlo High Trail Vanoise край френския зимен курорт Вал д'Изер. Състезанието беше дебют за българката в по-трудната дисциплина от световните серии по скайрънинг - Sky Extra, която е съставена от екстремни надпревари с дължина над 50 км и обща денивелация над 4000 метра.

Григорова, която тази година е насочила усилията си към състезания в чужбина, премина дистанцията от 77 км с над 5400 метра денивелация за 12.21:17 часа. Тя изостана с 02.15:43 часа от победителката Рагна Дебатс от Нова Зеландия. Общо при жените завършиха 20 състезателки.

"Определено е едно от най-трудните и снежни трасета. Имах големи затруднения с надморската височина, която изпи всичките ми сили до средата на състезанието, но успях да задържа топ 10", написа във "Фейсбук" Григорова.

Календарът в световните серии по скайрънинг включва 18 състезания в две дисциплини. До момента българката участва в три надпревари от Sky Classic, които са с дължина до 50 км и среден наклон 7.5%. Григорова завърши 20-а в Сегама - Аискори, 14-а в скаймаратона в Ливиньо и остана седма в "Олимпус маратон".

Тази година българският ултрамаратон "Пирин ултра" ще бъде част от световния шампионат. Надпреварата ще се проведе на 6 октомври.