"Левски" взе горчива победа, но записа срамно отпадане в Европа

Левски" приключи участието си в евротурнирите още в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Сините записаха срамно отпадане от представителя на Лихтенщайн "Вадуц".

Воденият от Делио Роси отбор спечели драматична, но горчива победа с 3:2 срещу състава, който играе във второто ниво на швейцарския футбол. "Вадуц" обаче продължава в турнира след общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен.

Мачът на "Георги Аспарухов" беше изпълнен с вълнуващи моменти, но завърши с крах за българския отбор. Това предизвика недоволството на публиката, която поиска оставката на Роси.

"Левски", който търсеше обрат след загубата с 0:1 преди седмица, се хвърли в атаки от началото и имаше значително превъзходство в по-голяма част от времето. Въпреки това пропуските оказаха роля за драматичния развой.

Мохамед Кулибали даде преднина на "Вадуц" в 25-ата минута, но по-късно Серджиу Буш изравни. На почивката Роси смени вратаря Божидар Митрев и на мястото му се появи Мартин Полачек. Още в началото на втората част Аймен Белаид даде преднина на сините. Почти веднага обаче гостите изравниха чрез Игор Тадич.

Буйното развитие на мача включи и пропуск на Буш от дузпа в 76-ата минута. В 85-ата Йерсон Кабрал върна надеждите със забележителен удар от далеч за 3:2.

Усилията на "Левски" не дадоха резултат. Сините имаха претенции за неотсъдена дузпа срещу Габриел Обертан в последните секунди. С покачването на напрежението резервата Станислав Костов си изкара директен червен картон заради дърпане на паднал играч на съперника.

Мачът започна с натиск на "Левски". Въпреки липсата на чисти голови положения, сините имаха възможности. Неуспешни опити да вкарат направиха Обертан, Кабрал и Буш.

В 25-ата минута Жодел Досу беше оставен да премине от дясното крило към центъра през няколко играчи и подаде на Кулибали, който стреля и даде преднина на отбора си.

Голът веднага донесе напрежение по трибуните и започнаха да се чуват освирквания при всяко неточно отиграване на футболистите.

С много усилия и благодарение на игралия силно Обертан, "Левски" съумя да изравни. В 35-ата минута французинът проби и остави за Буш, а румънският нападател вкара.

Малко след почивката след центриране от ляво играч на гостите отклони с глава и Белаид отблизо засече във вратата. Почти мигновено обаче "Вадуц" нанесе тежък удар. В 55-ата след подаване от фаул Тадич изпревари Полачек и вкара с глава.

Отборът от Лихтенщайн заигра много стабилно и разиграваше спокойно, дори когато беше притискан. Постепенно "Левски" се съвзе и поднови натиска си, въпреки че напрежението по трибуните започна да се покачва.

Привържениците започнаха да скандират "Оставка". Там някъде "Левски" получи дузпа за нарушение срещу Буш, но ударът на румънеца беше спасен.

Сините продължиха да атакуват и в 85-ата минута Кабрал вкара много красив гол с удар от разстояние. Сините се хвърлиха в атака, но с много усилия съперник им се справяше в защита.