"Борусия" (Дортмунд) измъкна късен обрат срещу "Ливърпул" в контрола в САЩ

Два дни след победата си срещу английския шампион "Манчестър сити" "Борусия" (Дортмунд) спечели и срещу друг от водещите отбори във Висшата лига. Жълто-черните направиха обрат за 3:1 срещу "Ливърпул".

Воденият от Юрген Клоп състав поведе с гола на Върджил ван Дайк. След почивката резервата Кристиан Пулишич изравни от дузпа, а две минути преди края се разписа за втори път. В последните секунди Ларсен вкара третия гол за "Борусия".

"Ливърпул" беше без някои от основните си футболисти, сред които Мохамед Салах и Садио Мане. Новопривлеченият с рекорден трансфер вратар Алисон също не игра.

През първата част головите положения отсъстваха. В 25-ата минута след изпълнение на ъглов удар Ван Дайк даде преднина на английския отбор, като засече с глава отблизо.

На почивката двамата треньори направиха по седем промени. Мачът стана по-открит с куп възможности пред двете врати. В 66-ата минута "Борусия" получи дузпа и Пулишич преодоля Лорис Кариус.

Малко преди края жълто-черните направиха скоростна атака по лявото крило. Пулишич получи пред наказателното поле и с удар в долния десен ъгъл отбеляза за 2:1. Секунди по-късно той проби отдясно и стреля, но Кариус спаси. Топката попадна у Ларсен, който отблизо вкара.

В следващите си два мача от Интернешънъл чемпиънс къп "Ливърпул" ще играе с "Манчестър сити" и "Манчестър юнайтед".