Мик Шумахер спечели на "Спа" 26 години след легендарния си баща

Мик Шумахер спечели първата си победа във Формула 3 на белгийската писта "Спа", пети кръг за сезона в европейския шампионат. Германецът триумфира на трасето 26 години, след като легендарният му баща Михаел Шумахер спечели първия си успех във Формула 1 именно на "Спа".

Шумахер-младши се наложи над конкурентите си в третия старт, но през целия уикенд показа добро ниво, след като във второто състезание стартира от полпозишън.

Синът на седемкратния световен шампион във Формула 1 е на 19 години и кара за втора година във Формула 3. През миналата година най-доброто му класиране беше стъпване на подиума, като в края на сезона завърши 12-и.

През 2017 г. Мик Шумахер отбеляза 25 години от първата победа на баща си във Формула 1, пилотирайки негов болид именно на "Спа". Това се случи преди състезанието на белгийското трасе.