"Славия" надви "Локомотив" в мач с шест гола

Славия" записа първа победа за сезона, след като спечели с 4:2 като гост на "Локомотив" (Пловдив). Белите направиха много силен мач и можеха да постигнат дори по-убедителен успех.

Два гола за гостите от София вкара Георги Йомов, а по веднъж се разписаха Галин Иванов и Славчо Шоколаров. За "Локомотив" точни бяха Симеон Райков от дузпа и Димитър Илиев.

Двубоят започна много интересно и до 30-ата минута вече бяха паднали три гола. Йомов откри за белите още след пет минути игра, след като се възползва от грешка в защитата на черно-белите.

"Локомотив" обаче се събуди и за две минути два пъти удари гредата пред Антонис Стергиакис. Първо Владислав Узунов можеше да си вкара автогол, а след това и вратарят прати топката в страничния стълб.

Все пак в 22-ата минута белите вече водеха с 2:0 след триходова комбинация между Чунчуков, Галин Иванов и Йомов, завърши с попадение на последния.

Шест минути по-късно Симеон Райков намали от дузпа.

През втората част "Славия" нанесе сериозен удар в рамките на четири минути – между 64-ата и 68-ата, когато Галин Иванов и Шоколаров вкараха. Първо капитанът се разписа след комбинация с Александър Александров, а после Шоколаров с техничен удар от границата на наказателното поле.

Крайното 2:4 оформи резервата Димитър Илиев в третата минута на добавеното време.

След два кръга "Славия" дели първото място с "Лудогорец" с по четири точки, а "Локомотив" е на дъното без точка.