Негласували

Източник: ЕП

Кой печели в ЕС

"Ботев" (Пловдив) сломи "Етър" с голове през второто полувреме

Ботев" (Пловдив) постигна втората си победа за сезона в Първа лига. "Канарчетата" се наложиха с 2:0 срещу "Етър" у дома.

Головете отбелязаха Стивън Петков и Тодор Неделев от дузпа след почивката. "Етър" завърши мача с човек по-малко след червения картон на Иван Скерлев в 73-ата минута.

"Ботев" излезе втори с шест точки, с колкото е и водачът ЦСКА, който в неделя приема "Дунав". За "Етър" това е второ поражение, като съставът остава с три точки.

През първата част двубоят беше разочароващ и предложи малко вълнуващи моменти. След почивката "Ботев" заигра по-добре, докато воденият от Красимир Балъков състав не успя да затрудни Даниел Кайзер.

На почивката Николай Киров направи промяна, като пусна Серкан Юсеин вместо Радослав Терзиев. "Ботев" поведе веднага след подновяването на играта. Неделев изведе много добре Лъчезар Балтанов, който подаде към Петков, а нападателят отбеляза.

В 73-ата минута Диого Кампос получи подаване в коридор, но беше задържан от Скерлев. Защитникът на "Етър" получи червен картон. Неделев изпълни фаула, но улучи греда.

Васил Шопов беше свален в наказателното поле от Димо Атанасов и "Ботев" получи дузпа. Неделев изпълни точно и удвои. В края нападателят на "Ботев" имаше нова възможност, но отново улучи греда след фаул.