Ивелин Попов даде тон за голово шоу между "Спартак" и ПАОК на "Тумба"

ПАОК навакса два гола пасив и победи "Спартак" (Москва) с 3:2 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Ивелин Попов даде тон за зрелището на стадион "Тумба", а всичките попадения паднаха през първото полувреме. Руският отбор можеше да стигне до по-добър резултат преди реванша в Москва, но пропусна дузпа след почивката.

Мачът започна перфектно за "Спартак", след като Попов откри резултата в седмата минута. Капитанът на българския национален отбор се разписа с чудесен удар в десния ъгъл от границата на наказателното поле, след като Роман Зобнин центрира по земя отляво, а Луиш Адриано технично пропусна топката.

В 17-ата минута след далечно центриране от десния фланг Адриано свали топката с глава към Куинси Промес, който стреля без забавяме от дъгата на наказателното поле. Топката рикошира в защитник и заблуди вратаря Александрос Паскалакис. Той все пак успя да я отклони, но тя се отби в страничната греда и премина голлинията.

В 29-ата минута ПАОК получи дузпа, която Александър Прийович превърна в гол - 1:2. Осем минути по-късно Лео Матос направи отличен пробив отдясно и центрира ниско към точката на дузпата, откъдето Димитриос Лимниос насочи топката в долния десен ъгъл на Александър Максименко.

Минута преди края на първото полувреме гръцкият вицешампион направи пълен обрат. След още един пробив и центриране отдясно на Матос Максименко направи груба грешка. Вратарят изпусна топката и Лимниос спокойно отбеляза на празна врата.

В 69-ата минута "Спартак" имаше чудесна възможност да изравни. Адриано беше задържан в наказателното поле и гостите получиха дузпа. Ударът на Промес от бялата точка обаче срещна левия страничен стълб.