"Лудогорец" отново не впечатли, но взе крехък аванс срещу "Зрински"

Лудогорец" постигна минимален успех с 1:0 срещу "Зрински" (Мостар) в първа среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Българският шампион отново не впечатли с играта си, но прекъсна серията от четири поредни мача без победа.

Единственото попадение в двубоя на "Лудогорец арена" падна в 16-ата минута, когато груба грешка на вратаря Антонио Солдо позволи на Козмин Моци да отбележи с глава на празна врата. Реваншът в Черна гора е на 16 август от 21.00 часа.

Мачът в Разград очаквано започна с натиск на "Лудогорец". Домакините се настаниха в половината на "Зрински", който беше концентрирал усилията си изцяло върху играта си в защита. Първите две възможности се откриха пред Клаудиу Кешеру, но румънецът стреля над вратата.

В 16-ата минута резултатът беше открит. Вандерсон центрира от корнер, а вратарят Солдо се размина с топката. Тя стигна до Моци, който беше оставен непокрит и спокойно я насочи в опразнената врата.

Последва отпускане в състава на "Лудогорец" и "Зрински" за пръв път погледна към вратата на българския шампион. В 26-ата минута Огнян Тодорович проби през центъра и стреля от далечна дистанция. Ударът се насочваше опасно към левия ъгъл на Ренан, но вратарят на "Лудогорец" изби в корнер.

Секунди по-късно Фране Чиряк стреля от границата на наказателното поле, но Ренан отново се намеси решително.

Постепенно домакините отново си върнаха инициативата. В 37-ата минута Вандерсон опита да си изпроси дузпа, но реферът Витали Мешков остави играта да продължи. Пет минути преди края на полувремето Кешеру отправи поредния си удар, но Солдо спаси.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. Гостите от Черна гора продължиха да играят дълбоко прибрани в своята половина в опит да опазят вратата си от второ попадение. "Лудогорец" натискаше, но не успяваше да пробие отбраната на съперника.

Дълго време българският шампион не успяваше да създаде чисти голови положения. Такива се откриха едва в последните минути на мача. Солдо обаче направи две страхотни спасявания след изстрели на Кешеру в края на добавеното време.