"Локомотив" (Пловдив) пое въздух след лек успех срещу "Верея"

Архив

Архив

Разкъсваният от вътрешно напрежение между собственика Христо Крушарски и фенове "Локомотив" (Пловдив) пое въздух с втора поредна победа. След изненадващия успех срещу "Лудогорец" (1:0), дойде и по-леко спечелен мач с 3:0 срещу "Верея".

Пловдивчани нямаха особени затруднения по пътя към победата. Головете вкараха Абделхаким Буна, Парвиз Умарбаев и Симеон Райков от дузпа.

Гостите бяха затруднени допълнително след изгонването на Иво Иванов в 32-ата минута. За "Верея" това беше 15-и пореден мач в първенството без победа. Те са предпоследни в Първа лига, като имат една точка, но са без отбелязан гол в четирите си мача от начало на сезона.

Буна даде преднина на "Локомотив" в 16-ата минута след скоростна атака. Той получи извеждащо подаване и стартира още от своето поле, напредна отляво и преодоля вратаря на съперника Георги Георгиев.

В 32-ата минута Иванов беше изгонен с червен картон за фаул срещу откъсващия се Посинкович. Умарбаев удвои с хубав удар от прекия свободен удар.

"Локомотив" получи дузпа за фаул на Емин Ахмед срещу Анте Аралица в 75-ата минута и Райков беше точен за 3:0.

В първата среща за кръга "Етър" и "Черно море" завършиха 1:1. Виолетовите поведоха с гола на Даниел Младенов в десетата минута. Варненци изравниха чрез Патрик Андраде в началото на втората част.