"Челси" спечели убедително в дебюта на Сари във Висшата лига

Челси" започна сезона във Висшата лига с убедителна победа 3:0 като гост на "Хъдърсфийлд". Сините от Лондон стигнаха до трите точки след много ефективна игра, въпреки че в големи периоди от срещата изпитваше някои затруднения.

Н’Голо Канте и Жоржиньо дадоха аванс на "Челси" с две попадения преди почивката, а десет минути преди края се разписа и Педро. Срещата беше първа за мениджъра на сините Маурицио Сари във Висшата лига. Преди седмица италианецът дебютира начело на отбора в двубоя за "Къмюнити шийлд", който беше загубен от "Манчестър сити" с 0:2.

Сари направи три промени от състава, който започна срещу "Сити". Последното ново попълнение Кепа Арисабалага стартира на вратата вместо Вили Кабайеро, а Уилиан и Канте започнаха на местата на Одой и Сеск Фабрегас.

В началните минути нито един от двата отбора не успя да наложи надмощието си, като домакините започнаха вдъхновено, но играеха предпазливо в предни позиции. Футболистите на "Челси" също показаха някои слабости, но успяха да се разпишат при първата си по-сериозна възможност.

В 34-ата минута сините организираха бърза контраатака, която завърши с пас на Уилиан към Канте и французинът се разписа с удар от въздуха с левия крак.

Попадението е първо за Канте с екипа на "Челси" от септември 2017 г. и общо четвърто във Висшата лига от общо 107 мача, които той има за сините и бившия си тим "Лестър".

Първият гол на Канте.

Малко след гола за "Челси" "териерите" можеха да отговорят. След корнер Муние стреля, но топката срещна гредата.

"Челси" се възползва мигновено и в последната минута на редовното време на първата част получи дузпа. Комбинация между Жоржиньо, Рос Баркли и Маркос Алонсо изведе последния в наказателното поле, където той беше съборен от Кристофър Шиндлер.

Реферът Крис Каванах посочи бялата точка, а с много хладнокръвно изпълнение от 11-те метра Жоржиньо удвои аванса на сините.

Италианският национал стана 19-ият футболист на "Челси", който вкарва още в дебюта си във Висшата лига. В историята на английското първенство никой друг клуб няма подобно постижение.

През втората част темпото на игра спадна, като "Челси" се прибра в собствената си половина и изчакваше шансовете си на контраатака. В няколко случая Кепа Арисабалага трябваше да се намесва, най-вече при статичните положения за домакините.

След влизането на Лоран Депоатър "териерите" станаха по-опасни в предни позиции, като високият нападател надделя в битката със защитата на сините. В крайна сметка "Хъдърсфийлд" не успя да отправи нито един точен удар след почивката и трябваше да се задоволи със загубата.

В края на мача "Челси" стигна до трети гол, дело на Педро. Той дойде след контраатака и прекрасно извеждащо подаване от резервата Еден Азар.

С това изпълнение Педро оформи крайния резултат в мача.

Белгиецът се появи на терена за последния четвърт час, но присъствието му веднага се усети, след като Азар създаде няколко опасности. Сините можеха да вкарат дори и четвърти гол, но изстрелът на белгийския нападател премина встрани от целта.