"Берое" взе регионалното дерби с "Ботев" след обрат с късни голове

Берое" взе втора победа от началото на сезона, надигравайки с 2:1 "Ботев" в регионалното дерби на Тракия. Съставът на Александър Томаш продължава да няма загуба в първите четири кръга, след като е с два успеха и две равенства. Трите точки, които спечели съставът от Стара Загора, го изкачиха на второ място в класирането с осем точки, като има с една по-малко от ЦСКА.

Успехът на домакините обаче не дойде никак лесно, след като те изоставаха до 83-ата минута. "Ботев" поведе чрез Стивън Петков в 78-ата минута, но с две късни попадения "Берое" открадна победата. В 83-ата минута се разписа резервата Румен Бригидо, а две по-късно Костадин Ничев си вкара автогол.

За "Ботев" загубата е втора, след като съставът отстъпи на "Левски" с 0:1 във втория кръг. Пловдивчани започнаха сезона с равенство и загуба, но след това бяха в серия от две поредни победи. След четири кръга "Ботев" заема четвърто място с шест точки.