"Лудогорец" пречупи "Витоша" с голове през второто полувреме

Шампионът "Лудогорец" постигна втора победа през сезона в Първа лига, след като надигра като гост "Витоша" (Бистрица) с 2:0. Успехът за футболистите на Пауло Аутуори обаче не дойде никак лесно, след като и двете попадения паднаха в последните 25 минути на срещата.

Върджил Мисиджан откри в 65-ата минута, а десет минути по-късно се разписа и Клаудиу Кешеру.

Главният мениджър на шампионите Пауло Аутуори даде почивка на някои играчи, като започна двубоя с Антон Недялков, Цветомир Панов, Яцек Горалски, Густаво Кампаняро и Жоао Пауло, а на пейката бяха Марселиньо, Вандерсон, Натанаел и Кешеру.

В първия четвърт час гостите от Разград пропуснаха няколко добри шанса чрез Мисиджан и Жоао Пауло. След това Джоди Лукоки направи зрелищен пробив и изскочи срещу вратаря на "Витоша", но не успя да го преодолее.

Един от малкото шансове за домакините от Бистрица беше в 26-ата минута, когато Стефан Христов отправи опасен удар към вратата на Ренан, но топката мина встрани от целта.

След почивкаа "Лудогорец" продължи да доминира, но гол така и не падаше. Заради това Аутуори се видя принуден да пусна и основните си играчи, като Натанаел замени Панов, а след това Марселиньо и Кешеру се появиха вместо Дяков и Жоао Пауло.

В 65-ата минута шампионите успяха да открият резултата след невероятно изпълнение на Върджил Мисиджан. Нападателят получи топката отляво, напредна и с параболичен удар в далечния ъгъл на Николай Георгиев не остави шансове на младия вратар.

Попадението на холандеца разби всички планове за водене на мача на "Витоша". Домакините така и не успяха да си върнат самочувствието, а "Лудогорец" се възползва много бързо.

Десет минути след първия гол шампионите удвоиха чрез Кешеру и по този начин затвориха двубоя.

След четири мача "Лудогорец" има седем точки и се изкачи на четвърто място в класирането. Съставът на Пауло Аутуори има важен мач реванш със "Зрински" (Мостар) след няколко дни в Лига Европа.