Нико Ковач започна с трофей начело на "Байерн"

Нико Ковач започна с трофей кариерата си като треньор на "Байерн" (Мюнхен). Шампионите спечелиха Суперкупата на Германия след убедителна победа с 5:0 срещу бившия отбор на хърватина - "Айнтрахт" (Франкфурт).

Преди 85 дни Ковач изведе "Айнтрахт" до трофей в последния си мач начело на отбора. Тимът от Франкфурт победи именно "Байерн" с 3:1 във финала за Купата на Германия, за да стигне до първото си отличие от 30 години.

В първи официален мач на Ковач като треньор на баварците те спечелиха Суперкупата за седми път след 1987, 1990, 2010, 2012, 2016 и 2017 г.. В трети пореден сезон играчите на "Байерн" започват кампанията с отличието.

Роберт Левандовски вкара хеттрик за "Байерн", а с по един гол се отчетоха Тиаго Алкантара и Кингсли Коман.

Решаващи се оказаха два попадения на Левандовски в рамките на пет минути. Полският нападател се разписа в 21-ата и 26-ата минута след подавания на Йошуа Кимих и Ариен Робен, което до голяма степен сломи съпротивата на "Айнтрахт".

В 54-ата минута Левандовски се разписа още веднъж, след което на терена се появи и Коман. Французинът влезе в 58-ата минута и само пет минути по-късно вкара още едно попадение.

Крайният резултат 5:0 оформи Тиаго Алкантара след подаване на Коман.

"Доволен съм от отбора и от представянето ни днес. Суперкупата обаче не означава нищо сама по себе си. Чака ни тежък сезон, в който всички ще искат да свалят "Байерн" от върха", каза след двубоя Нико Ковач.