Ел Маестро иска ЦСКА да не е зависим от Мауридес

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро не остана много доволен от представянето на отбора си в дербито със "Славия", въпреки че червените стигнаха до успеха. ЦСКА спечели с 2:1 с късен гол на Мауридес, а според Ел Маестро червените са били далеч от най-доброто си ниво.

"Понякога се получава така, не беше най-добрият ни мач, но бяхме по-добрият отбор и заслужавахме да победим, имахме повече шансове и възможности, понякога бележиш в последната минута, когато твоят отбор вкара е добре. "Славия" игра много добре, доста по-различно от предишния си мач", каза треньорът на ЦСКА.

Според Ел Маестро качеството на срещата не е било високо. Той смята, че през първата част едва в 25 минути се е играло футбол. Също така треньорът се оплака и от грубата игра на "Славия".

"Мачът беше много емоционален, също и аз мога да се оплача от много неща, през първото полувреме играхме само 25 минути футбол, имам и аз от какво да се оплача, но имам голям респект към господин Загорчич, той е по-възрастен от мен. Ако съм го наранил по някакъв начин, се извинявам, и двамата сме от една и съща страна и му желая успех в бъдеще", добави той.

Мауридес вкара и двата гола за ЦСКА, а според Ел Маестро отборът му не трябва да бъде зависим от един играч. Дотук бразилецът се представя много силно с екипа на ЦСКА и има осем гола в седем срещи.

"Ако имаш такъв нападател като него трябва да го използваш по най-добрият начин, но не трябва да разчиташ и прекалено много на него, за да не станеш прекалено зависим от него", каза още наставникът на ЦСКА.

"Следващите два двубоя ще покажат на къде ще се развие сезонът ни. Ще анализираме, подготвяме и отново ще анализираме, подготвяме. Футболистите са добре, вкарахме двама свежи футболисти, срещу "Копенхаген" ще направим също промени", завърши Ел Маестро.