България се прости с надеждите да прескочи групите на европейското по минифутбол

България се прости с надеждите си да преодолее груповата фаза на европейското първенство по минифутбол в Киев. Националите завършиха 1:1 с шампиона от 2016 г. Казахстан и се нуждаят от чудо в последния кръг, за да стигнат до четвъртфиналите.

Двата отбора изиграха равностоен мач, в който нямаше много чисти голови положения. Българските футболисти имаха предимство в голяма част от срещата, но разчитаха основно на далечни удари, които или бяха неточни, или не затрудняваха особено вратаря на Казахстан.

Европейските шампиони от 2016 г. разчитаха повече на контраатаки и бяха малко по-опасният отбор, но също рядко застрашаваха българската врата. Пет минути преди края казахстанците все пак откриха резултата след грешка на вратаря Емил Данчев.

Данчев, който влезе в игра на почивката, опита да намери свой съотборник на десния фланг, но прати топката в краката на Дадар Сидикбек. Той напредна, излъга българския вратар и от малък ъгъл реализира в опразнената врата.

Минута преди края на редовното време българският отбор изравни. След центриране от корнер топката се отклони в бедрото на Дастан Дарабаейев и влетя в далечния ъгъл. В малкото оставащо време националите не успяха да стигнат до второ попадение, което щеше да ги остави в битката за място в четвъртфиналите.

България събра четири точки след три мача. Националите започнаха шампионата с победа срещу Ирландия (3:2), след което загубиха от лидера в групата Босна и Херцеговина (0:1).

Босненците са с пълен актив от девет точки след три победи от три мача. Казахстан заема втората позиция със седем точки. Албания има три, а Ирландия приключи участието си с четири загуби от четири двубоя.

В утрешния последен кръг България среща Албания от 16.00 часа, а два часа по-късно започва мачът между Босна и Казахстан. За четвъртфиналите се класират първите два отбора от четирите групи. За да продължат напред, българските футболисти трябва да постигнат убедителна победа срещу Албания, а Босна да спечели категоричен успех срещу Казахстан.