Уейн Рууни вдъхнови отбора си за обрат в Мейджър лийг сокър (видео)

Уейн Рууни продължава с доброто си представяне за отбора си в САЩ "Ди Си юнайтед", след като беше с основна заслуга за победата с 4:1 над "Портланд тимбърс". Англичанинът вдъхнови тима от Вашингтон, вкарвайки два от головете.

Няколко дни по-рано Рууни напомни за най-добрите си дни със силни изяви при успеха с 3:2 над "Орландо сити".

С двете поредни победи "Ди Си" вече е на осмо място в Източната конференция, като има шест победи, шест равенства и девет поражения. Столичани обаче са съответно с два и четири мача по-малко от "Ню Инглънд революшън" и "Монреал импакт", които се явяват и директни съперници за влизане в плейофите.

На "Ауди арена" във Вашингтон гостите от "Портланд" откриха резултата чрез Арментерос в 35-ата минута. Само осем по-късно обаче Рууни изравни. Той получи хубав извеждащ пас от Асад и плъзна топката покрай вратаря – 1:1.

Две минути след почивката "Ди Си юнайтед" излезе напред с попадение на Фишер, а в 68-ата минута отново дойде времето на Рууни. Той изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от около 24 метра и направи резултата 3:1.

Четири минути преди края на редовното време Рууни беше сменен от Дарън Матокс, а именно резервата вкара последния гол в мача в добавеното време.

Рууни вече има три гола в МЛС в седем мача. Той премина в САЩ, след като през миналия сезон се завърна в родния си "Евертън" от "Манчестър юнайтед".