"Зенит" направи невъзможния обрат и отстрани "Динамо" (Минск)

Петкратният руски шампион "Зенит" (Санкт Петербург) направи немислим обрат в Лига Европа и продължи към плейофите в турнира, въпреки че изоставаше с 0:4 след първата среща с "Динамо"(Минск). Питерци стигнаха до успех с 4:0 в редовното време, а в продълженията на стадион "Петровски" паднаха още пет попадения.

В крайна сметка с резултат 8:1 и общ от двете срещи 8:5 "Зенит" продължава напред.

Първата част завърши при резултат 1:0 след гол на Паредес в 22-ата минута. След почивката обаче аржентинецът получи червен картон, като това се случи в 72-ата минута, а резултатът беше 2:0 след нов гол на Кристиян Нобоа.

Тогава дойде моментът на Артьом Дзюба, който се разписа в 75-ата и 78-ата минута, с което прати двубоя в допълнителни 30 минути.

В продълженията Яхая се разписа за "Динамо" в 99-ата минута, но питерци не се отказаха. С човек по-малко руснаците вкараха още четири гола, всичките във второто продължение. Дриуси вкара в 109-ата, а Артьом Дзюба се разписа още веднъж от дузпа в 115-ата.

В продължението на добавеното време Роберт Мак отбеляза два пъти за 8:1.