Варненски отбор спечели нестандартен турнир по плажен волейбол

© Red Bull Content Pool

Варненски отбор спечели титлата в турнира по плажен волейбол по четворки Red Bull BEAT4. Съставът на "Вери стронг" победи с 2:0 "Ребелс Бургас" край Приморско.

Надпреварата, насочена към състави от по четирима състезатели с поне една жена, се проведе за пръв път. Турнири се проведоха в Крапец, Варна, Слънчев бряг и Приморско, където беше и кулминацията с мачовете от финалите.

В състезанията се включиха 41 отбора и повече от 160 участници, обявиха организаторите. Бронзовите медали заслужи "Примо тийм".

Отборът на "Вери стронг" беше един от малкото, в чийто състав имаше две жени. Шампионите си спечелиха голямата награда - посещение на мачове от световното първенство по волейбол за мъже в Милано през септември.