Холандец взе и двата старта по мотокрос в Севлиево

Лидертът в световния шампионат по мотокрос в клас MXGP Джефри Херлингс спечели и двата старта на мотополигона "Горна Росица" край Севлиево. Холандският пилот на КТМ бепе над всички и направи голяма крачка към титлата.

Херлингс добави 50 точки в актива си и вече има 783 три кръга преди края на сезона. Основният му конкурент в Кралския клас Тони Кайроли (КТМ, Италия) беше на старт със специална шина заради контузия. Въпреки проблемите деветкратният световен шампион взе участие и в двата манша, като в първия завърши на 8-мо място, а във втория остана на 4 секунди зад победителя Херлингс. Италианецът е втори във временното подреждане за сезона с актив от 710 точки. Българският представител в MXGP Петър Петров (Хонда) завърши на 16-то място в първия манш и 19-и във втория.

В клас МХ2 Хорхе Прадо ( КТМ, Испания) и Пол Йонас (КТМ, Латвия) си размениха по една победа в двата манша. В първия Йонас победи, но във втория с минимален аванс от 0.7 секунди Прадо удържа лидерството и с 47 точки се качи на първото място. Пол Йонас стъпи на втората позиция с 45 точки, а Хунтер Лауренс ( Хонда, Австрия) – трети с 38т.

Стартовете на мотополигона "Горна Росица" бяха наблюдавани от рекордните над 30 хиляди зрители. Участие пък взеха 94 състезатели от 33 държави.