"Лудогорец" стъпи накриво срещу "Славия" и остана на пет точки от върха

Шампионът "Лудогорец" допусна грешна стъпка при гостуването на "Славия" в мача си от шестия кръг на Първа лига срещу "Славия". Тимът от Разград завърши 0:0 в София, като използва и много от резервните си футболисти.

В големи периоди от мача "Лудогорец" държеше топката, но нямаше чак толкова чисти положения пред вратата на Георги Петков. По-добрите положения бяха за "Славия", като на другата врата Хорхе Броун се прояви.

След шест кръга "Лудогорец" има 11 точки и остава на пет зад лидера "Левски". Шампионите прекъснаха серия от две поредни победи, но пък не допуснаха попадение в трети пореден мач.

Съдията Георги Димитров имаше доста работа в мача, след като даде седем жълти картона – шест за домакините и един за "Лудогорец".

Мениджърът на шампионите Пауло Аутуори направи много промени в титулярния състав от двубоя с "Торпедо" (Кутаиси) в Лига Европа. Рядък шанс да започнат сред титулярите получиха Димо Бакалов, Цветомир Панов, Георги Терзиев, Жоао Пауло, както и Якуб Шверчок.

Извън групата бяха Козмин Моци, Марселиньо и Вандерсон, а на пейката беше капитанът Светослав Дяков.

"Славия" беше с всичко най-добро, като на вратата се завърна ветеранът Георги Петков.

Първата част се игра на много ниско темпо, като и двата тима заложиха повече на битката. Съперниците имаха по една опасност, която си размениха в 18-ата и 19-ата минута. Първо Шверчок стреля с глава, но прати топката в аут, а след това късмета си опита и Славчо Шоколаров.

Второто полувреме започна с повече агресия от седемкратните шампиони. В 55-ата минута Жоао Пауло стреля опасно от пряк свободен удар, но Петков се намеси добре и изби.

"Славия" се прибра в своята половина и чакаше на контраатака, като два пъти сериозно застраши гостите от Разград. В 63-ата минута Галин Иванов стреля от около 25 метра, но топката мина над гредата. Само седем минути по-късно "Славия" пропусна най-добрия си шанс.

Иванов изведе Шоколаров сам срещу Хорхе Броун, но вратарят на "Лудогорец" показа рефлекс и спаси.

След като гол не падаше Аутуори прибегна до смени, като пусна Натанаел на мястото на Антон Недялков, търсейки повече активност по фланговете. След това на терена влезе и Кладуиу Кешеру на мястото на Шверчок, а последната смяна беше пускането на Върджил Мисиджан вместо Бакалов.

Коментари (21)
  1. 1 Профил на Fred: Бойко Борисов-Ледоразбивача пред БСП
    Fred: Бойко Борисов-Ледоразбивача пред БСП
    Рейтинг: 1746 Неутрално

Поради някакво чудо този път съдиите не подпираха Лудогорец и резултата е логичен.

Все пак да кажа няколко добри думи и за Славия:

Изключително добре избрана тактика. Главно атаката върху футболистите на Лудогорец в момента на получаване на топката при това подсигурено поне от двама души. Също много грамотно построена защита, хладнокръвно и без грешки. Това бяха елементите които категорично липсваха на ЦСКА при загубата му в Разград. С малко повече агресия и вяра в победата днес Славия можеха и да победят Лудогорец, особено с доста слабата му игра днес.

4. 4 Профил на spring_va
    spring_va
    Рейтинг: 398 Неутрално

Този мач си беше чиста обида за зрителя. Едните не искат, другите не могат. Три минути тъч, пет минути аут. За 90 минути два точни удара в посока на една от двете врати. Вместо "играч на мача" предлагам на всички дружно да им връчат награда за "най-голяма скука".

5. 5 Профил на nwj49315903
    nwj49315903
    Рейтинг: 1009 Неутрално

Още колко точки ще изгуби Лудогорец през есента?

6. 6 Профил на dedoliben
    dedoliben
    Рейтинг: 993 Весело

Съдията игра до гол на Лудите.
    Ама като си немогат.

"Моите министри са англофили, моите генерали са германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил". Цар Борис III
  7. 7 Профил на Alex Prime
    Alex Prime
    Рейтинг: 1947 Неутрално

браво на нашите, хикс с шампиона е добре.

8. 8 Профил на spring_va
    spring_va

До коментар [#6] от "dedoliben":

Ако и след този мач имаш претенции към съдията, значи си тук единствено и само, за да тролиш. Четири минути продължение, в които в две от тях Славия извършваше смяна, а Георги Петков получи жълт картон за бавене на играта при изпълнение на аут. Накрая нито секунда отгоре. Не че претендирам за нещо, но да твърдиш, че при тази ситуация съдията е бутал мача до гол за Лудогорец си е нелепо отвсякъде.

9. 9 Профил на Deaddark
    Deaddark
    Рейтинг: 2575 Неутрално

Чудех се защо Хавайко така злобееше относно Мауридес - ето защо, те неговите паднали от Славия. Иначе Хавайкото се дуеше колко интергалактически шампиони били Лудогорец, 'щото били Торпедо - и после мъка със Славия. Ето това е реалността - Лудогорец е отбор срещу източни от Европа отбори и ако му се падне европейски отбор - е дотам. Имаха добър отбор, имаха финанси - но парите от БМФ свършиха и вече се вижда че ако Баце не налее наново десетина милки у Разград, нещата ще са дотук.

Аутуори - по-зле и от Рибейро - две схеми знае накръст и да юрка звездите да решават мача с индивидуални качества и малко махленски бразилски футбол.

Редник Киро утре на колене на Баце да моли за парички за нЕкой Мауридес, Каранга - абе нещо гледам Руни и Златан може се върнат в Евротурнирите.

I'm back... for now.
  10. 10 Профил на spring_va
    spring_va

До коментар [#9] от "Deaddark":

Недоволен ми изглеждаш нещо. Но не разбрах точно от какво. От това, че Лудогорец отново ще е единствения български отбор, който ще ни представлява в Европа, или от това, че аристократично си позволи да загуби нови точки в борбата си за титлата, излизайки с Димо Бакалов и компания срещу носителя на Купата на България?

11. 11 Профил на bludniq_sin
    bludniq_sin
    Рейтинг: 1100 Неутрално

До коментар [#1] от "Fred: Бойко Борисов-Ледоразбивача пред БСП":

Страшни чудеса :) ако вземат, че влязат в ЛЕ и този сезон ще им станат 5 пъти участия в групи за 7 години .. и там ли съдиите им помагат? Централата на уефа да не е в разград? Единствените грешки на съдиите бяха в ущърб на лудогорец, който излезе с резервите и стана ясно, че резервите не струват.

12. 12 Профил на bludniq_sin
    bludniq_sin

Хм .. ПСВ Айндховен, Базел, Лацио - все източни отбори, губили от Лудогорец. Да не говорим за отбори като Стяуа, Цървена звезда, Партизан, Динамо З и други. срещу които ако левски или тирето вземат победа ще се направи филм, две училища ще бъдат прекръстени на голмайсторите а празненствата ще са тридневни в някоя чалготека в студентски град. А изводът от мача може да е само един - резервите на лудогорец не са на достатъчно добро ниво.

13. 13 Профил на nema_labavo
    nema_labavo
    Рейтинг: 1493 Неутрално

Ако оставаха два кръга до края на първенството, да ти поверва човек. Но сега злобата личи само от твоите излияния, а може би и завист.

14. 14 Профил на Deaddark
    Deaddark

До коментар [#10] от "spring_va":

Аристократично загубил точки - от Славия. Тогава без претенции за нещо по от Тирето и ПФК Левски. Лудогорец представляваше в Европа - мач извън европа в Казахстан, Таджикистан, Грузия - не ги броя за представяне - кога играха с Реал и Ливърпул - представяха; сега да играят пак срещу западен отбор от големите първенства - Англия, Франция, Италия, Германия, Испания - да представят. Те играли с отбор от Грузия - и представяли българския футбол в Европа - Грузия бе в Европа, нали?

С тези пари - 30 милиона на сезон, може да имате три състава, които да смачкат всеки - но нали трябва да се краде - сега грубо я има, я няма половин отбор равностойни резерви. Абе нали спечелихте десетки милиони от ШЛ и ЛЕ - де са - защото ни трибуната платена, ни 60 милки за БМФ.

Копенхаген е класи над Торпедо - дай да видим срещу датски, холандски (вече сте били такъв), белгийски отбор от топ три как ще играете - това не ви е отбора от предната година или от мачовете с Реал и Пуул - сега сте безидейни, немотивирани и в лоша форма, за капак и Аутуори мъката ви е треньор. Да видим първия по-сериозен тест какво ще покаже - примерно Зенит ги гледах с Молде, ще ви разкостят и двата отбора.

15. 15 Профил на Deaddark
    Deaddark

До коментар [#13] от "nema_labavo":

Каква завист - аз се ядосвам че Лудогорец се срива - и искам да се поправят нещата - повтаря се грешката с Рибейро.

До коментар [#12] от "bludniq_sin":

Чакай малко - значи отборът може да победи Базел, Лацио, ПСВ, Стяуа - и пада от Мол Види - ти не си сериозен. Аз ти говоря за играта им днес и този сезон - ти, също като сините и оранжевочервените, зачете стара слава. Що не каза Милсами - не си взехте поука тогава или малко държа влага - и затова Мол Види. Еми като ти харесва играта на Лудогорец сега - радвай се. След фалита на ЦСКА, аз съм безпристрастен и не ме радва хич да нямаме читав отбор - при това че финансово Лудогорец е доста над ЦСКА-София и ПФК Левски, а те са доста над Ботев Враца и Берое, които са доста над другите - нашето първенство е предрешено; ала смятам че да замениш съперници като Базел, ПСВ, Реал, Ливърпул с Мостар и Торпедо е деградация.