"Берое" излезе трети след разгром над "Ботев" (Враца)

Берое" се изкачи на трето място в Първа лига след разгромна победа с 4:0 над новака "Ботев" (Враца) в последния мач от шестия кръг. Тимът от Стара Загора събра 12 точки, като изпревари с една шампиона "Лудогорец" и се доближи на три от ЦСКА и на четири от лидера "Левски".

Борислав Цонев даде аванс на "Берое" само след 85 секунди игра. Юношата на "Левски" се разписа директно от пряк свободен удар след закъсняла реакция на вратаря Красимир Костов.

В 13-ата минута домакините удвоиха аванса си след второ попадение на Цонев. Защитникът на "Ботев" Емил Стоев допусна кошмарна грешка. Той опита да изчисти центриране отляво, но прати топката право в краката на Цонев, който с помощта на рикошет отбеляза от точката на дузпата.

Четири минути след почивката се стигна до трети гол във вратата на "Ботев". При контраатака на "Берое" Иван Бандаловски центриране отдясно към далечната греда, а Мартин Камбуров надскочи Юлиан Ненов и с глава прехвърли вратаря Костов. 37-годишният нападател отбеляза 206-ия си гол в елита на българския футбол.

В 71-ата минута резервата Меска оформи крайния резултат. Футболистът от Гвинея Бусау се разписа само три минути след влизането си в игра. Защитата на "Ботев" отново не успя да изчисти добре топката и нападателят я изпрати в мрежата с мощен удар от границата на наказателното поле.

"Ботев" допусна четвърта загуба за сезона и заема 11-ото място с шест точки. "Берое" пък продължава да бъде един от двата отбора без загуба от началото на шампионата заедно с "Левски".