"Байерн" разгроми "Щутгарт" в южното дерби на Бундеслигата

Байерн" (Мюнхен) взе втора победа от началото на сезона в Бундеслигата след разгром срещу "Щутгарт". Баварците не срещнаха съпротива при гостуването си и стигнаха до успеха с 3:0.

Германският шампион пропусна да си тръгне с по-изразителен резултат срещу съперника, който завърши двубоя без точен удар към вратата на Мануел Нойер. "Байерн" и "Волфсбург" остават единствените два отбора, които спечелиха първите си два двубоя в първенството.

Отлично впечатление остави новото попълнение Леон Горецка, за когото това беше първи мач като титуляр за "Байерн". Германският национал откри резултата в края на първата част, а по-късно подаде за второто попадение на Роберт Левандовски. Томас Мюлер оформи крайния резултат в края.

Двубоят беше по-специален за крилото на "Байерн" Франк Рибери. 35-годишният французин, който е от 2007 г. в отбора, започна като титуляр в 250-я си мач в Бундеслигата.

Първата част очаквано започна с превъзходство на "Байерн". Баварците владееха по-продължително топката, но изпитваха трудности срещу добре организираната отбрана на домакините.

Едва в 37-ата минута гостите намериха пролука в защитата, когато откриха резултата с първия точен удар в мача. Левандовски и Мюлер размениха подавания пред наказателното поле, преди топката да стигна до Горецка. Германският национал имаше време да се нагласи и отбеляза с прецизен удар по земя.

Леон Горецка вкара първия си гол за "Байерн" в дебюта си като титуляр за баварците

Попадението отвори двубоя, като до края на първото полувреме баварците натиснаха съперника си. Най-деен продължи да бъде Горецка. 23-годишният халф стреля два пъти неточно, а по-късно изработи добра възможност за Мюлер. В заключителните минути удар с глава на Матс Хумелс беше спасен от Рон-Роберт Цилер.

В началото на втората част вратарят на "Щутгарт" остана безпомощен след изпълнение на свободен удар от Давид Алаба. За късмет на домакините обаче топката се отби в гредата.

В 62-ата минута интригата в двубоя на практика приключи след втория гол на "Байерн". Левандовски пое топката от Горецка и вкара с удар с левия крак от границата на наказателното поле.

Петнадесет минути преди края Мюлер ознаменува добрата си игра с попадение. Юношата на "Байерн" преодоля хладнокръвно Цилер след асистенция с пета на Левандовски.

Левандовски и Мюлер започнаха силно сезона, като имат по два гола след първите два кръга