"Арсенал" взе трудна победа в голово шоу с новака "Кардиф"

Арсенал" постигна драматична победа с 3:2 при гостуването на новака "Кардиф". "Артилеристите" два пъти изпускаха гол аванс, но измъкнаха трите точки с попадение на Александър Лаказат в 81-ата минута.

Тимът на Унай Емери записа втори пореден успех и събра шест точки, с които се изкачи на девета позиция. "Кардиф" е на 16-о място с две точки, като все още няма победа през сезона.

Мачът започна лошо за "Арсенал", след като Петер Чех направи няколко груби грешки. В осмата минута вратарят опита подаване по земя, но подари топката на Хари Артър. Халфът на "Кардиф" обаче направи огромен пропуск.

Няколко секунди по-късно и Шкодран Мустафи пропусна отлична възможност. Той стреля над вратата при опит да направи добавка, след като вратарят Нийл Етъридж спаси удар на Аарън Рамзи.

В 11-ата минута обаче Мустафи се реваншира за пропуска си. Централният защитник отбеляза с чудесен гол с глава след центриране от корнер на Гранит Джака.

В 33-ата минута "Арсенал" беше много близо до второ попадение, но удар от дистанция на Лаказет срещна страничната греда.

В добавеното време на първото полувреме "Кардиф" успя да изравни резултата. Джо Бенет центрира, топката премина над всички защитници на "Арсенал" и стигна до Виктор Камараса. Испанецът се завъртя със страхотен финт и отблизо не остави шансове на Чех.

Второто полувреме започна с поредната грешка на Чех при играта с ръка. Тя обаче се размина без сериозни последствия, а в 62-ата минута "Арсенал" отново поведе. Пиер-Емерик Обамеянг получи атрактивно подаване с пета от Лаказет и от границата на наказателното поле насочи технично топката в далечния ъгъл.

"Кардиф" обаче не се предаде и изравни 70-ата минута, след като "Арсенал" отново се пропука при борбата във въздуха в наказателното поле. След центриране от дистанция Шон Морисън продължи топката с глава към Дани Уорд, който беше оставен сам около точката на дузпата и с глава намери далечния ъгъл.

"Арсенал" все пак успя да пречупи новака във Висшата лига. В 81-ата минута Лукас Торейра намери Лаказет в наказателното поле. Французинът се измъкна и с мощен удар в близкия горен ъгъл донесе трите точки на гостите от Лондон.