Летящият старт на "Уотфорд" продължи с обрат срещу "Тотнъм", "Юнайтед" взе глътка въздух

Тройн Дийни (вдясно) и Крейг Каткарт (вляво) донесоха победата на "Уотфорд"

Уотфорд" продължи сензационния си старт на сезона с впечатляващ домакински обрат срещу "Тотнъм". "Стършелите" спечелиха с 2:1 и записаха четвърта победа от четири мача.

С този успех "Уотфорд" се изравни с "Ливърпул" и "Челси" на върха в класирането във Висшата лига. Тимът, воден от Хави Грасия, отстъпват само по-голова разлика - 9:3 срещу 10:3 за сините от Лондон и 9:1 за "мърсисайдци".

Шампионът "Манчестър сити" е четвърти с 10 точки, а "Тотнъм" се озова на петата позиция с девет точки след първата си загуба за сезона.

"Тотнъм" започна по-добре мача с "Уотфорд", но нямаше очакваното надмощие. В 12-ата минута пред "шпорите" все пак се откри добра възможност. Тоби Алдервейрелд пусна страхотен 50-метров пас през центъра за Деле Али. Английският национал се измъкна зад защитата, стреля с глава и успя да прехвърли неразчетено излезлия Бен Фостър. Топката обаче премина покрай вратата.

В 22-ата минута и Моура получи отличен шанс да открие резултата. Той получи извеждащо подаване от Али, но се забави с удара и беше блокиран. С това го голяма степен се изчерпаха и опасните ситуации пред двамата вратари преди почивката.

"Тотнъм" започна доста по-агресивно второто полувреме. В началото Кристиан Ериксен отправи два далечни удара, но Фостър се справи с тях. В 54-ата минута обаче "шпорите" поведоха с куриозен автогол. Моура опита центриране, а топката срещна гърдите на Абдулай Дукуре и влетя в близкия ъгъл.

"Уотфорд" веднага се активизира в търсене на изравнително попадение. В 67-ата минута Алдервейрелд едва не си отбеляза автогол след центриране на Трой Дийни. В опита си да избие топката защитникът я насочи към собствената си врата, но за него късмет тя срещна гредата.

Две минути по-късно обаче домакините стигнаха до гол. Хосе Холебас центрира от свободен удар, а капитанът Дийни се пребори със защитата на "Тотнъм" и отбеляза с глава.

В 76-ата минута "стършелите" обърнаха резултата след още едно статично положение. Холебас центрира от корнер, а Крейг Каткарт беше изпуснат пред вратарското поле и прати топката в мрежата с глава.

В същото време "Манчестър юнайтед" и Жозе Моуриньо взеха глътка въздух след победа с 2:0 при гостуването на "Бърнли". Ромелу Лукаку отбеляза и двете попадения, Пол Погба пропусна дузпа, а "червените дяволи" завършиха мача с десет души след директен червен картон на Маркъс Рашфорд.

Първия гол падна в 27-ата минута. Алексис Санчес центрира от фланга, а Лукаку беше изпуснат от Бен Мий и отбеляза с глава. В 44-ата минута Лингард стреля, топката рикошира в Чарли Тейлър и попадна в Лукаку, който отблизо я изпрати в мрежата.

В 68-ата минута "Юнайтед" получи шанс да изпълни дузпа за нарушение на Аарън Ленън срещу Рашфорд. Погба обаче не успя да преодолее Джо Харт от бялата точка.

Само две минути по-късно Рашфорд беше изгонен за удар с глава срещу Фил Бардсли. Това все пак не попречи на "червените дяволи" да удържат аванса си.

"Юнайтед" записа втора победа за сезона и събра шест точки, колкото имат още "Арсенал", "Лестър" и "Евертън". "Червените дяволи" са десети в класирането заради по-лоша голова разлика, след като допуснаха шест попадения в предишните си два мача (2:3 с "Брайтън" и 0:3 с "Тотнъм").

"Бърнли продължава без победа от началото на сезона и заема предпоследното място с една точка. Тимът на Шон Дайх, който миналата година завърши седми и се класира за Лига Европа, няма успех в девет поредни мача във Висшата лига.

Коментари (21)
  1. 1 Профил на magelan
    magelan
    Рейтинг: 899 Неутрално

Посредствен и Спърс! Браво на Хави Гарсия за работата му в Уотфорд. Много компактни и хапещи. Един мощен лидер Трой Дийни и много подреден отбор. Тотнъм след победата на Олд Трафорд цяло 1 полувреме чакаха противника ако може сам да се бие. Пасивност нехарактерна за тях. Поведоха малко случайно но Уотфорд показа че в тази си форма е за топ 8 при всичлки положения.

2. 2 Профил на dma12587967
    dma12587967
    Рейтинг: 1195 Неутрално

От верме на време чета, че Тотнъм бил голям отбор с голям треньор........
    А на Специалния сигурно не можеш да му затвориш устрата след тази победа над колоса Бърнли.

Рейтинг: 3868 Неутрално

Браво на "специалния"! МЮ победи гиганта Бърнли! И то като гост! Моу е вкарал двата гола! Дневник са се объркали нещо. Не е Лукаку.

5. 5 Профил на abdulhazred
    abdulhazred
    Рейтинг: 963 Неутрално

Уотфорд са домакини на Манчо следващия и мач и имат сериозен шанс за 5-та поредна и еднолично да оглавят лигата.

6. 6 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 4308 Неутрално

Личи си че в Уотфорд са направили колектив. Мислят,помагат си, раздават се и играят обединени от една идея-победата.

7. 7 Профил на boevbisser
    boevbisser
    Рейтинг: 2741 Неутрално

Гледах малко Юнайтед срещу Бърнли и си припомних отбора от последните няколко години на Алекс Фъргюсън. Сравнението не е в полза на сегашния отбор, уви...

8. 8 Профил на Вонин
    Вонин
    Рейтинг: 1235 Весело

След победата на Тотенхем предният кръг написах, че те не са ставали ШАМПИОНИ от 1961 години и че няма да са шампиони нито тази, нито другата година.
    Но, тук някои тънки "разбирачи" спориха.
    Вервам сега ми вервате ;)

9. 9 Профил на nwj49315903
    nwj49315903
    Рейтинг: 994 Весело

Следващият мач Х и получавате истинския Тотнъм.

10. 10 Профил на magelan
    magelan

До коментар [#9] от "nwj49315903":
    До коментар [#8] от "Вонин":
    До коментар [#2] от "npg38547585":В спорта категориите "голям" и "малък" се използват от всеки с холяма относителност, За един да играеш въобще в Прем Л е голяма работа и трябва да си голям отбор , за други -топ 6 , за трети само шампиона. Всеки си има своето право, Тотнъм няма как да стане шампион тази година , може би и догодина ин по-догодина. Естесзвено всичко е възможно но реално клубът има тежко финансово бреме и не може да си позволи дори да се доближи до стартовите позиции на конкуренцията за титлата като Сити, Юнайтед, челси или Ливърпул. Дори Арсенал ако щете. Да строиш стадион за 1 милиярд е воденичен камък в следващите години финаново но длъгосрочно погледнато единствено правилното решение за развитие, както спортно така и структурно и финаново. Тази огромна дългосрочна инвестиция изисква време. Истинско чудо е че дори в този период Тотнъм се сравят неверяотно добре спортно. . И това се дължи на изклюöителната работа на Маурисо Почетино. В своети интервюта той споменава като цели титла или купи защото дори и малкото не се постига когато нямаш високи цели. Хора без високи цели са малки. Това ако някой тук не са го разбрали - много жалко. И не касае само спорта естествено.!А колкото до това колко голям /малък отбор в момента са Спърс -секи да си избере сам. Фактите ги поставят в топ 10 на Европа по почти всички покзатели.

11. 11 Профил на magelan
    magelan

Сори за грешките, пиша от тел и ми е трудно:-)

12. 12 Профил на Митев
    Рейтинг: 1084 Неутрално

До коментар [#3] от "avc57577021":
    Митев и Манчестър Юнайтед са много известни и широко обсъждани!
    ...А тебе даже няма да те питам кой си, защото така както си изпълзял от дупката, така и вече отново си се сврял в нея, за да потънеш във вечна забрава!

13. 13 Профил на trafopost
    trafopost
    Рейтинг: 521 Весело

: Митев и Манчестър Юнайтед са много известни и широко обсъждани!...
    —цитат от коментар 12 на Митев

По същия начин както Слави Трифонов, Азис, Бойко Борисов, Кирил Домусчиев, Делян Пеевски, Митьо Очите, Митьо Пищова и прочие креатури.
    Сигурно и те са горди, че са обсъждани!

14. 14 Профил на the_fat
    the_fat
    Рейтинг: 558 Неутрално

До коментар [#10] от "magelan":

Твоите коментари(както и на един друг експерт с труден ник),относно всичко около Тотнъм, са винаги експертни и интересни затова се учудвам ,че днес акцентираш( нарочно неизползвам оттекчителното и банално до втръсване използване в последните години на глагола"фокусиране") на финансовите и инвестеционните планове на Леви, като проблем в играта на Спърс?Причината е много по обикновенна (според мен)-умората на футболистите след Световното първенство.Да не забравяме че всички от основният състав бяха в някой национален отбор без вратаря който бе вчера.А и играта нa комбинацията Али/Кейн не върви и следователно (ти) вкарват повече голове отколкото "твоят" отбор вкарва на противника ....А дуета Али/Кейн/ много наподобява ( като значение за отбора)Бербатов/Киин/ преди години... а пък Моура много ми напомня за Дефоу от времето му в Тотнъм.....само детоМоура е по борбен а и участва (донякъде) в защита (поне за сега )..

15. 15 Профил на Ashiata Shiemash
    Ashiata Shiemash
    Рейтинг: 889 Неутрално

Само не стана ясно какво искаш да кажеш като си написал че са били шампиони 1961?
    И понеже си спомням добре коментарите под статият,а за която говориш, няма никой там дето да е твърдял, че Тотнъм са фаворити за шампиони тази година, но за ганьо важното е не да изкаже мнението си за мача ами да пусне заядлив коментар стил 1ви клас.
    Освен това не става ясно защо наричаш Тотнъм "Тотенхем", нещо за произношение в английския език чувал ли си или това е поредния ти неудачен опит за първокласническо заяждане? Направо не е за вярване какви инфантили виреят в този форум.

16. 16 Профил на Ashiata Shiemash

В смисъл? Х с Ливърпул трябва да е изненада или какво?

17. 17 Профил на Ashiata Shiemash

До коментар [#1] от "magelan":

Да ти кажа честно, вчерашния резултат никак не ме изненада. Мисля че от трите мача на Тотнъм, писах коменатри под статиите за тези с Нюкясъл и Ман Ю, като и двата пъти изразих резерви спрямо играта на Тотнъм. Въпреки добрия старт като резултати, играта не беше съвсем на ниво досега. След като позволяваш отбор като Нюкясъл да те натисне, логично е малко по-класния и определено в по-добра форма отбор на Уотфорд не само да те натисне, но и да ти вкара. За прекрасната работа на Почетино знаем, но вчера според мен Почетино много закъсня със смените а и не съм сигурен, че тези постоянни промени на системата помагат. След като ясно се видя че вече 10тина минути Уотфорд натискат и Тотнъм не могат да се организират беше повече от задължително да се направи някоя смяна а не да се чака да ти обърнат мача и тогава вече да вкарваш Йоренте, който досега при всичките му влизания като резерва в труднин ситуации никога не е помагал да се обърне мач.

18. 18 Профил на magelan
    magelan

До коментар [#14] от "the_fat":
    Първо благодаря за комплимента! Коментар номер 10 не е коментар за мача, ова е коментар 1. Коментар 10 е отговор на коментарите към които съм се обърнал с него. Там съм се опитал в по-широк план да обясня политиката на Тотнъм и последствията от това в краткосрочен и дългосрочен пла. За мача- да отбора е уморен. Физически по-малко отколкото психически Али е прегорял, тича много но ниска ефективност. Тотнъм при Почетино играе винаги по-добър пролетен сезон отколкозо есенен. Това засега е най-добрият му старт като резултати. И на мен не ми харесва играта в сравнение с май но това са хора не машини. За сравенията - Бербаотов е по-техничен от Кейн но Хари е огромен лидер ! Али не е толова голадфжия като Кийн но върши страшно много работа. Той е причината Спърс да имат числено предимство в близост до топката.ЗА Моура още си съставям мнение

19. 19 Профил на magelan
    magelan

До коментар [#17] от "Ashiata Shiemash":Прав си за всичко.

20. 20 Профил на the_fat
    the_fat

Вчера и Сон и Ламела биха били много по полезни от Али ...Ламела има нужда от повече игрово време на мен лично много повече ми харесва но трябва да "изчисти" играта си от ненужни(те) балтии а Сон е точно за такива мачове , видя се се че с тези еднообразни и досадни центрирания няма файда а Сон както и Ериксен имат здрави тупалки от далеч и все някоя може и да влезе.Но Почетино знае по добре.Йоренте вкара важен гол миналата година неси спомням на кой точно и затова се крепи, а Кво стана с Виктор Уаняма не се знае???

21. 21 Профил на magelan
    magelan

До коментар [#20] от "the_fat":Сон вчера не беше на разположение(Азиатски игри) а Ламела доколкото знам контузен. Уаняма бе сред резервите но той е дефанзивен халф с по-малко креативност и техника от Дембеле. Дембеле е най-добрият дефензвиен халф който Тотнъм има и един от най-добрите на своята позиция в света. Ерисен играе за мен на моменти безотговорно, почти несериозно, не се ангажира с единоборства и се пести. Което дразни. Мисли се за незаменим. И за моента за съжаление е. От спадналата фома на Деле и несериозното отношение на Ериксен идват проблемите в играта напред. Кейн просто "издъхва", не получава топките които му трябват. Започва да си излиза от позицията и опразва мястото на централния нападател.Връщането на Сон ще помогне в нападение, той вкарва скорост и острота. Моура също. Мачът с Ливърпул ще е много интересен и важен. Даже като игра по-важен отколкото дори като резултат.