Испания на Луис Енрике започна с победа на "Уембли"

Испания победи Англия с 2:1 след обрат на "Уембли" в първия мач от четвърта група на елитната дивизия в Лигата на нациите. Световните шампиони от 2010 г. изостанаха в резултата в 11-ата минута, но направиха обрат и дебютираха успех под ръководството на новия си селекционер Луис Енрике.

За двата отбора това беше първи мач след световното първенство в Русия. За Енрике пък беше първи двубой като треньор от май 2017 г. Тогава той напусна "Барселона", след като изведе каталунците до девет трофея в рамките на три сезона.

В първия си мач като селекционер на Испания Енрике се спря на Давид де Хеа, Дани Карвахал, Начо Фернандес, Серхио Рамос, Маркос Алонсо, Серхио Бускетс, Тиаго Алкантара, Саул Нигес, Иско, Родриго и Яго Аспас.

В състава на Англия Гарет Саутгейт заложи на схема с трима в центъра на отбраната - Хари Магуайър, Джон Стоунс и Джо Гомес. На двата фланга стартираха Киърън Трипиър и Люк Шоу, а на вратата беше Джордан Пикфорд. Останалите титуляри бяха Джордан Хендерсън, Джеси Лингард, Деле Али, Маркъс Рашфорд и Хари Кейн.

След предпазливо начало на мача английските футболисти откриха резултата с първия си удар. Домакините организираха страхотна контраатака, която започна с блестящо измъкване от испанската преса на десния фланг. След това Кейн задържа добре в центъра и подаде вляво към Люк Шоу. Левият бек напредна скоростно в половината на съперника и пусна перфектен извеждащ пас за съотборника си в "Манчестър юнайтед" Маркъс Рашфорд, който не сбърка отблизо.

Испания изравни само две минути по-късно. Дани Карвахал направи отличен пробив по десния фланг, след което комбинира с Родриго. Нападателят на "Валенсия" се измъкна в наказателното поле и върна топката към Саул Нигес, който веднага я насочи в долния ляв ъгъл на Пикфорд.

В 32-ата минута гостите стигнаха до второ попадение. Тиаго Алкантара центрира от свободен удар, а Кейн изпусна Родриго, който се озова очи в очи с Пикфорд и отблизо го преодоля с глава. Две минути по-късно Англия можеше да изравни, но Де Хеа направи отлично спасяване с една ръка след удар с глава на Рашфорд.

Началото на второто полувреме беше белязано от тежък инцидент. Шоу удари главата си в тялото на Карвахал и се строполи на земята. Лекарският екип му оказваше медицинска помощ в продължение на седем минути, след което защитникът на "Юнайтед" беше изнесен на носилка и с кислородна маска.

Малко след подновяването на играта Испания можеше да стигне до трети гол, но силен удар от дистанция на Тиаго премина малко покрай целта. Англия дълго време не можеше да организира добре играта си и рядко застрашаваше вратата на Де Хеа.

Едва в края на мача се стигна до интересни ситуации пред вратата на гостите.

В 81-ата минута Рашфорд получи подаване на скорост и с чудесен финт си освободи пространство за удар в наказателното поле, но прати топката в обсега на Де Хеа и вратарят спаси.

В края на добавените девет минути англичаните все пак стигнаха до гол, но той беше отменен заради нарушение в атака. Де Хеа изпусна топката след контакт с влезлия като резерва Дани Уелбек. В тази ситуация нарушение нямаше, но преди това нападателят на "Арсенал" изблъска в гръб Бускетс.